بازسازی فیزیکی، زیرساختی و نرم‌افزاری از اصول مهم نظام سلامت است

به گزارش ایسنا، دکتر علی ماهر در نهمین کنگره‌ ملی مدیریت سلامت در تبریز اظهار کرد: بعد از سال‌ها تربیت نیروی انسانی در حوزه‌ سلامت و در طی چند سال گذشته در بهترین وضع ممکن قرار داریم.

وی با اشاره به تفاوت این همایش با کنگره‌های برگزار شده در سال‌های گذشته، اظهار کرد: تشکل صنفی و رسمی از جمله تفاوت‌های این کنگره با سایرین است و قبل از به کار آمدن دولت تدبیر و امید اداره‌ای به این نام که به طور رسمی فعالیت داشته باشد، وجود نداشت.

وی عنوان کرد: تشکل صنفی به همراه انجمن‌های علمی ما را در جهت اداره‌ هرچه بهتر نظام سلامت یاری خواهد کرد و بعد از مطالعات علمی و پژوهشی، تشکل صنفی نیز نقش مهم و تاثیرگذاری را در این حوزه ایفا می‌کند.

ماهر افزود: همزمان با مراسم افتتاحیه‌ نهمین کنگره‌ ملی مدیریت سلامت، مراسم افتتاحیه‌ طرح توانمندسازی مدیران کشور در تهران کلید می‌خورد و در این مراسم از اساتید برجسته‌ سایر کشورها دعوت به عمل آمده است تا با تربیت ۲۰۰ نفر تحت آموزش بتوانیم قطب آموزشی کشور را در حوزه‌ سلامت به‌روز کنیم.

وی از عضویت ایران در اتحادیه‌ کنفدراسیون بیمارستان‌های جهان خبر داد و گفت: همچنین نمایندگانی از سازمان اعتبار بخشی جهانی از کشور ما بازدید خواهند کرد و به منظور موفقیت کشور در زمینه‌ اقتصادی از این روش نیز بهره‌مند خواهیم شد.

وی با اشاره به اهداف اساسی طرح تحول سلامت گفت: حفاظت مالی از مردم و افزایش دسترسی به خدمات و کیفیت از جمله اهداف این برنامه است و با استناد به یکی از شعارهای سازمان جهانی بهداشت که پوشش فراگیر و حمایت کامل از مردم را خواستار شده است، تلاش کرده‌ایم که مردم با کم‌ترین زحمت، راحت‌ترین دسترسی را به خدمات درمانی و بهداشتی داشته باشند. ایجاد عدالت از دیگر محورهای این کنگره محسوب می‌شود و سعی در ایجاد عدالت برای مردم نیازمند و مراجعان به بخش دولتی داشته‌ایم.

وی افزود: وضعیت غیراصولی در بخش فیزیکی و تجهیزات پزشکی نیز از دیگر دغدغه‌ها و مشکلات بود که هم‌اکنون اکثر تخت‌ها نوسازی شده‌اند و همچنین ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال نوسازی خواهند شد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار