Xبستن تبلیغات

اعزام 700 اتوبوس شهرداری تهران به عراق برای جابه‌جایی زائران اربعین

اعزام ۷۰۰ اتوبوس شهرداری تهران به عراق برای جابه‌جایی زائران اربعین

عصر خودرو- نماینده قالیباف در ستاد اربعین از اعزام قریب به ۷۰۰ دستگاه اتوبوس به منظور جابه‌جایی زائران اربعین از مرزها به کشور عراق خبر داد و گفت: علاوه بر این تعداد اتوبوس، قرار است تا با همکاری کلانشهرها در مجموع حدود هزار اتوبوس در ایام اربعین به عراق بروند.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، مجتبی عبداللهی با اشاره به راه‌اندازی کمیته خدمات شهری ویژه ایام اربعین از سوی وزارت کشور اظهار کرد: مسئولیت این کمیته به شهرداری تهران محول شد و قرار است تا تمامی کلانشهرها در حوزه خدمات‌رسانی با ما همکاری داشته باشند. در این رابطه نیز تاکنون جلسات متعددی با شهرداران یا معاونان خدمات شهری به منظور تقسیم وظایف و برنامه‌های خدماتی در مرزها و داخل خاک عراق برگزار کرده‌ایم.

وی با یادآوری نقش هر یک از بخش‌های شهرداری تهران برای خدمات‌رسانی در ایام اربعین گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم تا منطقه 4 در مرز چزابه، منطقه 5 در مرز مهران و منطقه 6 در مرز شلمچه اقدامات لازم برای نظافت، خدمات‌رسانی به زائرین، برپایی موکب و ... را انجام دهند.

نماینده تهران در ستاد اربعین همچنین به موضوع حمل و نقل زائران در خاک عراق اشاره و عنوان کرد: قرار است شهرداری تهران قریب به 550 تا 700 دستگاه اتوبوس را برای جا‌به‌جایی زائران در داخل خاک عراق اعزام کند. البته با همکاری سایر کلانشهرها در مجموع بین 900 تا 1000 اتوبوس مسئولیت نقل و انتقال زائران عزیز را برعهده خواهند داشت.

عبداللهی اعزام نیروهای خدماتی برای نظافت و آماده‌سازی نجف و کربلا را از دیگر اقدامات معرفی و تصریح کرد: در نظر داریم تا 2100 نیروی خدماتی را به نجف اشرف و کربلای معلی اعزام کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار