X بستن تبلیغات
5. Fixed

یک نسخه ساده و موثر روحی برای تمام بیماری‌ها

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, نحوه رویکرد به بیمار در طب سنتی به گونه‌ای است که در اکثر اوقات نمی‌توان برای افراد نسخه واحدی تجویز کرد و باید بر اساس ویژگی‌های هر فرد، درمانی خاص او برگزید.

با این حال بعضی از امور وجود دارند که علی رغم آثار درمانی چشمگیر، می‌توان به عنوان نسخه واحد برای همه بیمارهای تجویزشان کرد و نگران هیچ نوع عارضه‌ای در مورد آنها نبود.

اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شوند در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند

مهدی عدل متخصص طب سنتی در حکیم ایرانی آورده است: نباید از تجویز این امور، در حق هیچ بیماری کوتاهی کرد؛ چرا که بسیار موثرند و کاملا بی عارضه. اما این امور چه هستند؟ حکیم بوعلی در کتاب اول قانون، در انتهای بحث معالجات در یک پاراگراف تمام این امور را به صورت خلاصه ذکر کرده است و جالب اینکه این پاراگراف را چنین شروع کرده است: «و اعلم ان من المعالجات الجیدة النافعة: یعنی بدان که از معالجات خوب و مفید ...» و در ادامه ذکر می‌کند اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شوند در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند.

شادی و فرح در بهبود بیماران بسیار موثر است

«بدان که به حقیقت از معالجات بسیار مفید،کمک گرفتن از اموری است که روحیه بیمار (قوای نفسانی و حیوانی) را تقویت کند، مثل شادی و فرح، دیدار آنچه یا آن کس که بیمار به او انس دارد، همراهی با چیزی یا شخصی که بیمار را شاد می‌کند،
همچنین همراهی با بزرگواران و یا کسانی که بیمار در حضور ایشان حیا می‌کند و دست از امور مضر بیماری برمی‌دارد.»

با این حساب اگر بیماری در نزدیکی خود دارید، او را از این امور محروم نکنید و بدانید که عیادت بیمار و جویای حال او بودن از موثرترین داروها در درمان تمام بیماری‌ها است که تاکنون هیچ عارضه‌ای از آن گزارش نشده است.

نا امیدی وضع بیماری را بدتر و بیماری شدید تر می‌کند

امید به زندگی و نشاط ناشی از قوت قلب موجب تقویت قلب می‌شود در سخت ترین شریط روحی و جسمی امید خود را از دست ندهید چرا که با نارحتی وضع بدتر و بیماری شدید تر می‌شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار