بارش نیم متری برف در اردبیل/پدیده نادر رعدوبرق همزمان با برف

علی دولتی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: طی بارش شدید برف در دو روز گذشته میزان بارش برف در نیر و سرعین متجاوز از ۴۰ سانتی‌متر است.

وی افزود: در اردبیل ۳۰ سانتی‌متر، در گرمی ۱۵ سانتی‌متر، در نمین ۱۰ سانتی‌متر و در مشگین شهر پنج سانتی‌متر بارش برف به ثبت رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان با تأکید به اینکه به غیر از شمال استان بارش برف در تمامی مناطق به ثبت رسیده است، متذکر شد: در شمال استان نیز بارش باران با ۲۷ میلی‌متر در بیله سوار و ۱۷ میلی‌متر در پارس‌آباد به ثبت رسیده است.

دولتی مهر با اشاره به تداوم بارش‌ها تا اواخر روز چهارشنبه ادامه داد: بارش باران در شمال استان طی امشب کاهش می‌یابد اما در مقابل بارش برف در جنوب استان افزایش خواهد داشت.

وی با تأکید به اینکه وضعیت بارش در مرکز استان به شکل سابق است، متذکر شد: از شب چهارشنبه تا اواسط روز پنج‌شنبه انتظار می‌رود از شدت بارش‌ها کاسته شود.

مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به خروج تدریجی سامانه بارش از ظهر فردا کمترین میزان دمای ثبت شده را با منفی چهار درجه در مشگین شهر و با منفی یک درجه در اردبیل عنوان کرد.

دولتی مهر در خصوص مشاهده پدیده نادر رعدوبرق در هنگام بارش برف نیز تأکید کرد: وقوع رعدوبرق همزمان با بارش برف نادر است و برخی شهروندان از این پدیده دچار هراس شده‌اند.

وی افزود: کارشناسان هواشناسی استان اردبیل در حال مطالعه این پدیده هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار