X بستن تبلیغات
5. Fixed

حضرت آیت الله جوادی آملی با انتقاد از ربا در سیستم بانکداری: ما واقعا حرف خدا را باور نکردیم/ گزینه نظامی خداوند روی میز قرآن است

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله جوادی آملی گفت: این آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، بااینکه غلطی نمی تواند بکند اما وقتی بگوید گزینه نظامی روی میز است همه از آن می ترسند و حساب می برند اما خداوند صریحا گفت گزینه نظامی روی میز قرآن است و لذا ربا جنگ با خداست. چرا به سخن قرآن کریم عمل نمی شود؟

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید در درس تفسیر خود در مسجد اعظم با بیان اینکه مسابقات و جلسات قرآن کریم در کشورهای اسلامی برگزار می شود، اظهار داشت: غالب کشورهای اسلامی قرائت قرآن دارند اما روح قرآن این است که هیچ مسلمانی نباید حقد و کینه داشته باشد.

او به بحث مبارزه با فقر به عنوان خصیصه اسلام اشاره کرد و بیان داشت: ما وقف و صدقه را در حد عاطفه تنزل دادیم ما فکر می کنیم به گدا و فقیر کمک کنیم، محبت کرده ایم درحالیکه هیچ کشوری داریم که در آن حمایت از گدا و فقیر نباشد؟ خصیصه اسلام این نیست که به فقیر کمک کنیم بلکه مبارزه با فقر اساس اسلام است و خصیصه اسلام این است که فقر را از بین ببرد.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: صدقه دادن امری عاطفی است نه عقلی بلکه ایجاد اشتغال امری عقلی است.

او ابا بیان اینکه ما واقعا حرف خدا را باور نکردیم، گفت: این آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، بااینکه غلطی نمی تواند بکند اما وقتی بگوید گزینه نظامی روی میز است همه از آن می ترسند و حساب می برند اما خداوند صریحا گفت گزینه نظامی روی میز قرآن است و لذا ربا جنگ با خداست. چرا به سخن قرآن کریم عمل نمی شود؟

این مرجع تقلید ادامه داد: مرحوم کلینی نقل می کرد: یکی از شاگردان امام صادق(ع) روزی در خیابان حرکت می کرد فهمید از خانه ای سر و صدایی بلند شده است، رفت و بررسی کرد و اختلاف را دید، وارد شد و منشا اختلاف را جویا شد و سپس از محل پولی که امام صادق(ع) به او داده بود، مشکل را حل کرد و آنها روبوسی کردند و خواستند تشکر کنند، او گفت: من شاگرد امام صادق(ع) هستم.

این خبر تکمیل می شود…

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار