X بستن تبلیغات
5. Fixed

آغاز پیش‌فروش بلیت اتوبوس برای اربعین

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، این سازمان که از ابتدای محرم سفرهای مربوط به کربلا و نجف را مدیریت کرده از سه برابر شدن مسافران در این ایام خبر داده و اعلام کرده است در اربعین نیز احتمالا همین روال ادامه خواهد داشت.

از این رو چگونگی مدیریت مسافران در تمام مرزهای مشترک با عراق یکی از اصلی ترین اولویت‌های این سازمان خواهد بود.

در تجربه سال‌های گذشته تجمع بیش از حد مسافران در مرز مهران باعث کندی تردد در این مرز شد و این در حالی است که مسافران در دو مرز جنوبی با کمترین مشکل تردد کردند.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری درباره چگونگی برنامه ریزی در این حوزه گفته طبق برنامه‌ریزی‌ها باید مسافران استان‌های شمالی و شمال غربی از طریق مرز مهران عبور کنند و مابقی استان‌ها به مرز شلمچه و چذابه بروند. همچنین اتباع خارجی حوزه قفقاز از مرز مهران و اتباع پاکستانی و افغانی از مرز شلمچه عبور خواهند کرد.

همچنین سازمان راهداری برای این ایام 10 هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته که ازاین تعداد 5000 دستگاه به سمت مرز مهران 2500 دستگاه به سمت مرز چذابه و 2500 دستگاه به سمت مرز شلمچه حرکت خواهند کرد.

مسافرانی که مراحل مقدماتی ثبت‌نام را طی کرده‌اند می‌توانند از 20 آبان برای سفرهای خطی اربعین اقدام به خرید بلیت کنند.

این بلیت‌ها بر اساس اعلام سازمان راهداری با قیمت دو برابر نرخ‌های فعلی فروخته خواهد شد تا راننده‌ها که مجبورند به شکل یک‌سر خالی حرکت کنند، مشکلی با این موضوع نداشته باشند.

وزیر کشور پیش از این اعلام کرده احتمالا مسافران اربعین امسال در قیاس با سال گذشته 50 درصد افزایش خواهند یافت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار