پس لرزه‌ سخنان آیت‌الله جنتی درباره نظارت ۴ ساله شورای نگهبان بر نمایندگان /لاریجانی:ایستادگی کنید

پس لرزه‌ سخنان آیت‌الله جنتی درباره نظارت ۴ ساله شورای نگهبان بر نمایندگان /لاریجانی:ایستادگی کنید

سیاست > مجلس - نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در رابطه با اظهارات اخیر اعضای شورای نگهبان مبنی بر نظارت مستمر بر اهالی خانه ملت، گفت که « این حقیقتاً عدول مجلس از مواضع حقوقی خودش است.‌».

به گزارش خبرآنلاين، محمود صادقی نماينده اصلاح طلب مجلس در جریان بررسی مواد اعاده شده لایحه دایمی شدن برخی احکام برنامه‌های توسعه کشور در جلسه علني چهارشنبه-5 آبان- مجلس در تذکری، گفت: برخی از ایراداتی که شورای نگهبان در لایحه مذکور آورده است خلاف قانون اساسی است؛ در کلیه مواردی که ما نظر شورای نگهبان را تمکین می‌کنیم در واقع داریم از حق قانونی مجلس عدول می‌کنیم و این خلاف قانون اساسی است.

صادقي افزود: در حال حاضر اینگونه عدول‌ها باعث شده متأسفانه در روزهای اخیر شاهد اظهارات غیرمنطبق با موازین حقوقی از سوی برخی اعضای شورای نگهبان در خصوص استمرار نظارت شورای نگهبان در طول چهار سال نمایندگی باشیم. اين حقیقتاً عدول مجلس از مواضع حقوقي خودش است.‌

رئيس مجلس نيز در پاسخ به اين تذكر اظهار كرد:خب عدول نكنيد، شما ايستادگي كنيد. ‌آنجايي كه گمان مي كنيد عدول هست، عدول نكنيد. برخي تذكراتي كه دادند ويرايشي هست كه ما بايد عمل كنيم و مصلحت است آنچه بيرون مي آيد منقح باشد. يك سري اشكال ويرايشي است كه بايد رفع شود. آنجا كه فكر ميكنيد از حق مجلس عدول ميشود،‌دفاع كنيد.


29217

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار