یونان، آلمان و پرو مقصدهای آخرین سفر خارجی اوباما

کاخ سفید اعلام کرد که اوباما به عنوان آخرین سفر خارجی خود ماه نوامبر به کشورهای یونان، آلمان و پرو سفر می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، باراک اوباما از چهاردهم تا بیست و یک نوامبر به سه کشور خارجی درست یک هفته پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا سفر خواهد کرد. اولین مقصد سفر وی آتن خواهد بود که وی علاوه بر دیدار با همتای یونانی‌اش با الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

در حال حاضر بدهی ملی یونان نزدیک به 180 درصد تولید ناخالص ملی این کشور است. بر همین اساس یونان که میلیاردها دلار وام گرفته از سوی صندوق بین المللی پول با فشارهایی مواجه است.

آتن تلاش می‌کند که وام دهندگان را برای ارائه یک برنامه بهتر و راحت تر درباره بازپرداخت‌ها تحت فشار قرار دهد اما از سوی دیگر وام دهندگان به این کشور از جمله آلمان با این مساله مخالف هستند.

دومین مقصد سفر خارجی اوباما برلین است که قرار است وی در این سفر با رهبران کشورهای اروپایی مانند فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، ترزا می، نخست وزیر انگلیس و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دیدار و گفت‌وگو کند.

اوباما در آخرین مقصد سفر خود برای حضور در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه که در 18 تا 20 نوامبر برگزار می‌شود، به پرو می رود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار