خودروسازی کرمانشاه برای بهره برداری آماده است

ظرفیت تولید ۳۰ هزار دستگاه- اشتغال زایی برای ۱۸۰ نفر

مدیرعامل ایران خودرو کرمانشاه با بیان اینکه این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش می‌رود، گفت: آمادگی افتتاح کارخانه خودروسازی کرمانشاه را تا پایان سال داریم.

“محمد ملکی” با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه خودروسازی کرمانشاه، اظهار کرد: فعالیت‌های ساختمانی و تاسیساتی با سرعت در حال پیشرفت است و در مرحله آماده‌سازی کف سالن هستیم.
وی ادامه داد: برای نصب تجهیزات و تامین تجهیزات داخلی و خارجی با “تام” هم قرارداد بستیم که از نیمه دوم آبان کارگاه را تحویل می‌گیرند و از آذر ماه نصب تجهیزات آغاز خواهد شد.
به گفته ملکی، این پروژه در مجموع ۱۸۰ نفر نیرو را به صورت مستقیم مشغول به کار می‌کند. وی به ظرفیت تولید کارخانه ایران خودرو کرمانشاه نیز اشاره کرد و میزان تولید آن در فاز اول را سالانه مونتاژ ۱۵ هزار دستگاه سمند اعلام کرد. به گفته مدیرعامل ایران خودرو کرمانشاه، در فاز بعدی که زمان آن هنوز مشخص نیست، این ظرفیت به ۳۰ هزار دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.
ملکی تصریح کرد: قطعا با توجه به همجواری استان کرمانشاه با عراق، توجه به بازارهای خارجی نیز در دستور کار ایران خودرو است و علاوه بر بازارهای داخلی به بازار مصرف خارجی هم توجه می‌شود.
وی سپس به برآورد مالی پروژه نیز اشاره کرد و کل اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن را ۵۷ میلیارد تومان اعلام کرد که ۱۲ میلیارد تومان آن از طریق ایران خودرو و ۴۵ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانک صنعت و معدن تامین می‌شود.
مدیرعامل ایران خودرو کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون ایران خودرو شش میلیارد تومان ازسهم خود را پای کار آورده است، یادآوری کرد: از محل تسهیلات نیز تاکنون ۱۲ میلیارد تومان جذب کردیم و برای ۱۶ میلیارد تومان دیگر هم درخواست دادیم که قرار شده به تدریج تزریق شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خودروسازی کرمانشاه برای بهره برداری آماده است

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار