تلاوتی که حضرت آقا را مشعوف کرد+فیلم

تلاوتی که حضرت آقا را مشعوف کرد+فیلم به گزارش  جهان به نقل از فارس، «احمد عامر» قاری برجسته مصری سال 1927 میلادی در عساکر صالحیه مرکز فاقوس شرقی مصر متولد شد.

وی همچون سایر قاریان برجسته و مطرح مصر ابتدا به سوی حفظ کلام وحی رفت و در کودکی توانست کل آیات الهی را حفظ کند.

پس از آن از محضر اساتید مختلفی بهره برد و موفق شد در عرصه تلاوت نیز بدرخشد تا جایی که در نوجوانی وی را «الشیخ» خطاب می کردند.

احمد عامر سال 1963 به رادیو پیوست و فعالیت‌های قرآنی خود را توسعه داد. این قاری برجسته مصری به کشورهای مختلفی (سال 1959 به فلسطین و در 1969 به فرانسه، آمریکا برزیل انگلستان) سفر کرد و چندین بار نیز به ایران آمد.

وی سال 2013 (1392 شمسی) به عنوان داور مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به جمهوری اسلامی ایران دعوت شد. پس از پایان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم همچون روال هر ساله که مسئولان و شرکت‌کنندگان رقابت‌ها به محضر مقام معظم رهبری می‌روند، «احمد عامر» داور این دوره از رقابت‌ها نیز در این محفل حضور یافت.

وی در این دیدار نزد مقام معظم رهبری تلاوتی فاخر ارائه داد تا جایی که حاضران در حسینیه تحت تأثیر قرار گرفته و اشک ریختند و حتی باور نداشتند چنین نوای روحانی از سوی قاری 86 ساله‌ باشد.

در ادامه فیلم این تلاوت قاری برجسته مصری که 18 خرداد سال 1392 در محضر مقام معظم رهبری اجرا شده است، تقدیم می‌شود.

 

فیلم
 

احمد عامر پس از پایان تلاوت در نزد مقام معظم رهبری حضور یافت که رهبر معظم انقلاب به احترام این قاری برجسته مصری قیام کرد و وی را در آغوش گرفت. ارتباط صمیمانه این قاری مصری با مقام معظم رهبری آنقدر دلنشین بود که تحسین حاضران را به همراه داشت.

صوت تلاوت این قاری برجسته مصری در کشورش نیز بسیار مورد توجه بود به طوری که در ابتدای سال‌های 2000 از طرف اوقاف مصر قراری دال بر عدم ادامه تلاوت قاریانی که عمرشان از 60 سالگی گذشته است، صادر شد اما در همان وقت شیخ ابوالعینین شعیشع همراه با شیخ احمد عامر حضور وزیر اوقاف حمدی زقزوق رفتند.

شیخ شعیشع خطاب به وزیر اوقاف مصر می‌گوید این قراری که اتخاذ شده اشتباه است، چون قاریانی وجود دارند که با داشتن سن بالای 60 سال صاحب صدای قوی هستند و شیخ شعیشع در همان وقت به شیخ أحمد عامر می‌گوید: یا شیخ احمد یا عامر قدرت صدایت را نشانش بده.

به گزارش فارس، احمد عامر قاری برجسته مصری شنبه 1 اسفندماه در 89 سالگی دار فانی را وداع گفت.

انتهای پیام/
http://fna.ir/N9GH84

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار