X بستن تبلیغات
5. Fixed

ماجرای مرگ مشکوک یک زن پس از زایمان

آخرین پیگیری‌ها از پرونده مرگ مادر جوان در یکی از بیمارستان های تهران، حکایت از انجام بررسی‌های تکمیلی از این بیمارستان و ارایه آن به وزارت بهداشت دارد.

مرگ زن پس از زایمان

 آخرین پیگیری‌ها از پرونده مرگ مادر جوان در یکی از بیمارستان های تهران، حکایت از انجام بررسی‌های تکمیلی از این بیمارستان و ارایه آن به وزارت بهداشت دارد.

بیست‌وچهارم بهمن‌ماه بود که مادر ٣١ ساله‌ای، ٤ روز پس از زایمان در یک بیمارستان که یک بیمارستان خصوصی است، جانش را از دست داد.

خانواده «زیبا مقصودی» همان موقع از ریاست، کادر درمانی بیمارستان و پزشک متخصص زنان و زایمان به‌دلیل ترخیص تلفنی و بی‌توجهی به شرایط بیمار و همچنین از بیمارستان میلاد به‌دلیل توجه نکردن کافی به وضع بیمار برای ویزیت اورژانسی و بستری نکردن فوری او در دادسرای جرایم پزشکی اعلام شکایت کردند.

حالا با گذشت نزدیک به ١٠ روز از وقوع این اتفاق در بیمارستانی که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت می‌کند، رضا پایدار، به‌عنوان معاون درمان این دانشگاه آخرین اقدامات انجام شده برای این پرونده را تشریح کرد و گفت: «روز شنبه جلسه‌ای در همین ارتباط با مسئولان بیمارستان بهمن برگزار شد.

ما ماجرای اتفاقی که در بیمارستان مورد نظر افتاد را از پزشک و ریاست بیمارستان جویا شدیم و نتایج آن را هم برای وزارت بهداشت فرستادیم.» او با تاکید بر محرمانه بودن نتایج بررسی‌ها ادامه داد:  «تا زمانی‌که بررسی‌ها قطعی نشود و دادسرای جرایم پزشکی بررسی نهایی را انجام ندهد، نمی‌شود نتایج بررسی‌ها را اعلام کرد.» به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، بررسی‌ها حکایت از وجود موارد شک‌برانگیزی در پرونده مرگ این مادر دارد که تمام اینها به وزارت بهداشت اعلام شد.

 پایدار تاکید کرد: «ما تنها اطلاعات را جمع‌آوری کردیم و مستندات را ارایه دادیم. قاضی پرونده است که باید قضاوت نهایی را انجام دهد.» او درباره اینکه در این پرونده با همسر متوفی هم صحبت شده یا خیر، گفت: «قبلا از همسر متوفی درباره این پرونده پرسش شده بود.

 این‌بار اتفاق از سوی پزشک و بیمارستان بررسی و در پرونده درج شد.» پایدار با تاکید بر این‌که وزارت بهداشت مدعی‌العموم این پرونده شده است، تاکید کرد: «این پرونده به‌صورت ویژه در دادسرای جرایم پزشکی و سازمان نظام پزشکی با تمام استنادات درحال رسیدگی است. تا زمانی‌که بررسی‌ها تمام نشود، نمی‌توان نظری داد.»

روزنامه شهروند

اخبار مرتبط:

مرگ مشکوک زن جوان پس از زایمان سزارین دراصفهان

مرگ دردناک زن جوان پس از زایمان

اقدام هولناک زن جوان دقایقی پس از زایمان

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار