آل‌اسحاق: منظور رئیس جمهور گشایش 1000 ال‌سی در روز تعطیل نبود

به گزارش تراز ، یحیی آل‌اسحاق درباره موضوع بازگشایی 1000 اعتبار اسنادی (LC) عنوان شده از سوی رئیس جمهور در روز گذشته، گفت: بازگشایی اعتبارات اسنادی با توجه به حجم میلیاردی مبادلات تجاری کشور در شرایط معمول نیز وجود داشته و این موضوع اگر تقسیم بر متوسط ال‌سی‌های گشایش شده شود ،حجم گشایش هزار ال‌سی موضوع عجیبی نیست.

عضو اتاق بازرگانی تهران با تشریح گفته‌های رئیس جمهور در روز گذشته گفت: منظور رئیس جمهور از بابت گشایش هزار ال‌سی در روز یکشنبه و همزمان با لغو تحریم‌ها، فراهم شدن مقدمات بررسی پرونده‌های مورد درخواست متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی در بانک‌های ایرانی است که تعدادی از این درخواست‌ها نیز از سوی بانک‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: تاکنون حدود یکصد میلیون دلار از درخواست‌های متقاضیان برای گشایش اعتبارات اسنادی از سوی بانک توسعه صادرات انجام شده و در روزهای پیش رو نیز با توجه به آماده شدن مقدمات ارتباطات بانکی بین‌المللی به تدریج پرونده‌های درخواستی برای گشایش اعتبارات اسنادی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور دیروز در نشست خبری خود اعلام کرد در ساعات اولیه اجرای برجام 1000 ال سی برای فعالان اقتصادی کشور گشایش یافته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار