داورزنی: دختران والیبالیست هیچ چیز از پسران کم ندارند

رییس فدراسیون والیبال گفت: اگر استعداد دختران به موقع شناسایی شود آنها هیچ چیز از پسران کم ندارند و امیدوارم که با کمک مایدا و مربیان دیگر به رشد و پیشرفت خوبی در والیبال بانوان برسیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس فدراسیون والیبال در نشست خبری معرفی مربی اسلوونیایی تیم ‌ملی والیبال بانوان ایران گفت: حضور این مربی خارجی نقطه آغازی برای یک تحول جدی است که قولش را داده بودیم. انتظار جامعه از ما این است که برای رشد و توسعه والیبال بانوان گام‌های اولیه را برداریم. همان طور که در مردان اقدامات زیربنایی و جدی صورت گرفت و در فاصله زمانی بین هفت یا هشت سال به جایی رسیدیم که در میان هشت کشور برتر جهان هستیم، می‌توانیم این اتفاق را در بانوان هم تکرار کنیم.

داورزنی ا‌دا‌مه‌ داد: این موضوع وجود دارد که چرا نمی‌توان در بانوان این کار را انجام داد. یکی از بحث‌های جدی ما در شروع کار با دختران والیبالیست سن آنها است. در گذشته تصمیم داشتیم شیوه استعدادیابی پسران را در دختران نیز اجرایی کنیم، اما من همیشه معتقد بودم که باید تغییراتی در این برنامه صورت بگیرد و ما با توجه به زمان بلوغ دختران بر‌نامه‌ریزی کنیم تا در نهایت سرمایه‌گذاری درستی را انجام دهیم. دختران می‌توانستند در زمانی که اولین مسابقه بین‌المللی خود را تجربه کردند به آمادگی خوبی برسند تا در عرصه آسیا و حتی جهان موفق باشند.

رییس فدراسیون والیبال در ادامه افزود: اما با کارهایی که ما انجام دادیم این اتفاق رخ نداد و استعدادهایی که انتخاب شدند به قابلیت‌هایی نرسیدند که بتوانند در آسیا موفقیت زیادی را کسب کنند و همواره در میان هفت یا هشت تیم آسیا قرار گرفتند. در بررسی که صورت گرفته است به این جمع بندی رسیده ایم که کار در حوزه بانوان از مینی والیبال شروع شود و دختران 10 ساله، سن هدف ما باشند. دختر مایدا چیچیچ 10 ساله است و در حال‌ حاضر خیلی خوب والیبال بازی می‌کند و همین نشان می‌دهد که ما می توانیم با کار در پایه خوب عمل کنیم.

وی درباره انتخاب مایدا برای تیم ‌ملی والیبال بانوان خاطر‌ نشان کرد: ما به دنبال مربی بودیم که در سطح اول دنیا بازی کرده و تجربه خوبی را در اختیار داشته باشد. در بررسی مربیانی که در دسترس بودند و می‌توانستند به ایران بیایند مایدا چیچیچ که دو ملیتی (صرب و اسلوونی) است به دلیل تجربه و سابقه خوبی که دارد انتخاب شد.

داورزنی درباره توافق کامل با این مربی نیز تصریح کرد: این یک رابطه دو طرفه است. ما باید شرایط کار برای او در ایران را فراهم کنیم و ما هم از عملکرد او ابراز رضایت کنیم. فرصت می خواستیم تا از نزدیک با نحوه کار او آشنا شویم و این که این اولین تجربه این مربی در آسیا است.

رییس فدراسیون والیبال در ادامه با اشاره به این که تلاش ما بر این بود که همه بدانند نگاه ما به مردان و زنان یکی است، ا‌ضافه‌ کرد‌: من فکر می‌کنم آنچه که ما به آن نیاز داریم این است که بانوان این حس را داشته باشند که به اندازه مردان مورد توجه قرار می‌گیرند و نگاه فدراسیون به آنها و مردان یکی است.

او در ادامه صحبت‌های خود، اظها‌ر کرد: چیچیچ حدود یک ماه در ایران کار می‌کند و بعد ما شرایط را بررسی می‌کنیم و امیدوارم که همکاری دراز مدتی با هم داشته باشیم. می‌خواهیم طوری شرایط را فراهم کنیم که تیم‌های دیگر و مربیان ایرانی در کنار او حضور داشته باشند و تعاملی بین آنها ایجاد شود تا بتوانیم در آسیا و جهان حضور قدرتمندی داشته باشیم.

داورزنی در پایان گفت: اگر استعداد دختران به موقع شناسایی شود چیزی کمتر از پسران ندارند و تلاش فدراسیون والیبال این است که شرایط را طوری فراهم کند که دختران با حفظ موازین شرعی در میادین بین‌المللی حضور پیدا کنند که این موضوع بهترین تبلیغ برای نظام جمهوری اسلامی ایران است. ما باید فضا را برای حضور، رشد و شکوفایی استعدادهایمان فراهم کنیم و امیدوارم که با کمک مایدا و دیگر مربیان رشد موشکی در والیبال بانوان داشته باشیم و هر‌ چه‌ سریع‌تر به پیشرفت برسیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار