X بستن تبلیغات
5. Fixed

برنامه‌ یارانه ای دولت در سال 95

معاون وزیر کار اعلام کرد تا پایان سال تعداد حذف‌شدگان از یارانه‌ها به چهار میلیون نفر خواهد رسید و هدف دولت برای سال آینده هم پیگیری حذف همان شش میلیون نفری است که مجلس برای سال 94 تصویب کرد.

روزنامه دنیای اقتصاد: معاون وزیر کار اعلام کرد تا پایان سال تعداد حذف‌شدگان از یارانه‌ها به چهار میلیون نفر خواهد رسید و هدف دولت برای سال آینده هم پیگیری حذف همان شش میلیون نفری است که مجلس برای سال 94 تصویب کرد.

احمد میدری گفت: حذف یارانه‌ها تبعات سیاسی و اجتماعی دارد و به همین دلیل دولت اقدام به حذف یارانه‌ها نمی‌کند، اما هر کاری که برای اولین‌بار در کشور صورت می‌گیرد، خیلی ریزه‌کاری دارد. حذف یارانه‌ها نیز یک شبکه پاسخگویی ملی و یکسری ضوابط و بانک اطلاعات می‌خواهد.

دولت تاکنون توانسته یارانه حدود سه میلیون نفر را حذف کند و باید تا انتهای سال یارانه سه میلیون نفر دیگر را هم حذف کند. اما میدری می‌گوید دولت در بهترین حالت شاید بتواند یارانه چهار میلیون نفر را تا پایان سال حذف کند.

 معاون وزیر کار در پاسخ این سوال که آیا در سال بعد تعداد بیشتری از لیست یارانه‌بگیران حذف می‌شود یا خیر، می‌گوید: فعلا تلاش این است که حذف 6 میلیون نفر محقق شود. میدری همچنین عنوان می‌کند: آنهایی که یارانه‌هایشان قطع می‌شود، اگر اعتراضی دارند، در سامانه ثبت‌نام می‌کنند و بعد به آنها زنگ می‌زنند که چرا شما معترض هستید.

 میدری گفت: شاید اوایلی که دولت یازدهم روی کار آمده بود، بهترین زمان برای حذف یارانه‌ها بود و باید عنوان می‌کرد که یارانه‌ها چه بحرانی ایجاد کرده و برای همین باید حذف شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار