همسر ثروتمند کتایون ریاحی چه کاره است؟ + عکس همسر و فرزندش -آکا

آکاایران کتایون ریاحی کارشناس ادبیات و مردم شناسی است و مدیرعامل و بنیانگذار بنیاد نیکوکاری کمک ، کیش مهر کتایون ، است.,[categoriy]

همسر ثروتمند کتایون ریاحی چه کاره است؟ + عکس همسر و فرزندش -آکا

آکاایران: همسر ثروتمند کتایون ریاحی چه کاره است؟ + عکس همسر و فرزندش

کتایون ریاحی و همسرش,[categoriy]کتایون ریاحی و همسر و پسرش پوریا

کتایون ریاحی، (متولد ۱۰ دی ۱۳۴۰)، هنرپیشه و کارشناس ادبیات و مردم شناسی است. علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران برادر کتایون ریاحی است.

وی دارای یک فرزند به نام پوریا می باشد که موسیقیدان و دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی است و اولین آلبوم بی کلام خود را با نام پژواک سکوت به نفع بنیاد نیکوکاری کیش مهر کتایون ساخته است ، کتایون ریاحی خواهر علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران است.

پدر وی در سن ۸۵ سالگی، آرام و باوقار مثل همیشه راهی آخرین سفرش شد، مدتی بود که وی و دیگر اعضای خانواده دریافته بودند که باید دم را غنیمت شمرد و از هر لحظه کمال استفاده را برد. مادر هم که مریض احوال بود مرتبا با پدر قول و قرار می گذاشتند.

,[categoriy]

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه های «روزهای زندگی» و به ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره ای شناخته شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

«این زن حرف نمی زند» دیگر فیلمی بود که توانایی های کتایون ریاحی را نشان داد. ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد.

,[categoriy]کناره گیری از بازیگری

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یاداشتی به سایت سیمافیلم، کناره گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

فرج الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی توانست صحنه های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی خواهم کار کنم و می خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.

,[categoriy]شایعه حضور بدون حجاب  در کنسرت ابی

در فروردین ۹۲ تصاویری از کنسرت ابی در شهر لس آنجلس منتشر شد که نشان دهنده حضور بدون حجاب خانمی در کنار ابی بود که شباهت زیادی با کتایون ریاحی داشت. انتشار این تصاویر با حاشیه هایی از سوی سایت های خبری، معاون اجتماعی پلیس و فرج الله سلحشور همراه بود.

سلحشور پیش از تکذیب یا تأیید کتایون ریاحی، در مصاحبه با رسانه ها گفت: «این اتفاق مطلب ما را تأیید می کند که در شرایط فعلی و با این جریان، عوامل سینمای ما نمی توانند درست رفتار کنند و این سینماست که معمولاً سینماگرانش را در آلودگی و فساد خودش غرق می کند. حال فرقی ندارد که آن بازیگر «یوسف» باشد یا فرد دیگری». همزمان سردار منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی از برخورد با مسئله پوشش بازیگران سینما در خارج از کشور از طریق اینترپل گفت: «بدحجابی هنرمندان در فستیوال های خارجی را از طریق پلیس بین الملل (اینترپل) پیگیری کرده و به آن رسیدگی می کنیم.»

در واکنش به این بحث ها کتایون ریاحی انتساب این عکس ها به خود را تکذیب کرد. او در این باره گفت: «عکس های منتشر شده از من در فضای مجازی صحت ندارد. متأسفم از اینکه در جامعه مترقی ایران، برخی از مردم از روی بی خبری و بی اطلاعی در صدد تخریب چهره های شناخته شده هستند». همچنین برخی رسانه ها مدعی شدند که این تصاویر متعلق به مهشید برومند، همسر دوم ابی است.

,[categoriy]

بخشی از فیلم شناسی

فیلمهای سینمایی با بازیگری کتایون ریاحی:

پاییزان (رسول صدرعاملی – ۱۳۶۶)

خبرچین (نصرت الله زمردیان، ماریار پرتو – ۱۳۶۶)

غریبه (رحمان رضایی – ۱۳۶۶)

آخرین لحظه (فرخ انصاری بصیر – ۱۳۶۷)

کشتی آنجلیکا (محمدرضا بزرگ نیا – ۱۳۶۷)

آپارتمان شماره ۱۳ (یدالله صمدی – ۱۳۶۹)

حکایت آن مرد خوشبخت (رضا حیدرنژاد – ۱۳۶۹)

تماس شیطانی (حسن قلی زاده – ۱۳۷۱)

قافله (مجید جوانمرد – ۱۳۷۱)

ماه مهربان (قاسم جعفری – ۱۳۷۴)

لاک پشت (علی شاه حاتمی – ۱۳۷۵)

شام آخر (فریدون جیرانی – ۱۳۸۰)

جایی دیگر (مهدی کرم پور – ۱۳۸۱)

بانوی من (یدالله صمدی – ۱۳۸۱)

این زن حرف نمی زند(احمد امینی – ۱۳۸۱)

تارا و تب توت فرنگی (سعید سهیلی – ۱۳۸۲)

مجموعه های تلویزیونی

همسایه ها (مجموعه، یک قسمت، ۱۳۷۲)

پدر سالار (مجموعه، اکبر خواجویی، ۱۳۷۳)

پهلوانان نمی میرند (مجموعه، حسن فتحی، ۱۳۷۵)

روزهای زندگی (مجموعه، سیروس مقدم، ۷۸ – ۱۳۷۷)

پس از باران (مجموعه، سعید سلطانی، ۷۹ – ۱۳۷۸)

شب دهم (فیلم / مجموعه، حسن فتحی، ۱۳۸۰)

و….

سریال یوسف پیامبر (فرج الله سلحشوری۱۳۸۶،)

اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها -

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار