15+ عکس خیره کننده از آسمان پرستاره -آکا

آکاایران: شب های پر ستاره یکی از زیباترین مناظر کره زمین است. زیبایی وصف ناشدنی آسمان که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. تصاویر فوق العاده زیر از گوشه و کنار زمین پهناور توسط عکاسان نجومی متخصص و متبحر گرفته شده است. این عکس ها خیره کننده در روز نجوم، یک رویداد سالانه برای علاقه مندان به نجوم و عموم مردم برای به اشتراک گذاشتن زیبایی آسمان، ثبت شده است. در سال ۱۹۷۳ میلادی( ۵۳ – ۵۲ خورشیدی) فردی بنام داگ برگر در یکی از ایالات امریکا با این هدف که به جای رفتن مردم به رصدخانه های دور از دسترس، رصد خانه ها و تلسکوپهای آنها به همراه کارشناسان نجوم به میان مردم بیایند و مجدداً به مردم کوچه بازار یادآور شوند که رشته ستاره شناسی همواره دانشی عمومی و در اختیار همگان است، ایده روز نجوم را مطرح کرد. شعار وی، «برشما باد کشف کائنات» بود که در سال ۲۰۰۹ میلادی( چهارصدمین سال به کارگیری تلسکوپ توسط، گالیله در عصر نوین اختر شناسی) همگانی شد. در هر حال به مرور ایالتهای مختلف آمریکا به حرکت بزرگ روز ستاره شناسی پیوستند و با همراه شدن برخی از کشورهای جهان این مناسبت که روز نجوم نام گرفته بود تبدیل به یک حرکت جهانی شد.

به گزارش آکاایران: آسمان شب، زیبا، پر ستاره ، مسحورکننده و رویایی است. این تصاویر ناب و زیبا تقدیم به تمامی دوستداران مجله www.weare.ir.

#۱ آسمان شب پرستاره #۲ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۳ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۴ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۵ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۶ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۷ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۸ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۹ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۰ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۱ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۲ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۳ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۴ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy] #۱۵ آسمان شب پرستاره ,عکس های خیره کننده از آسمان پرستاره,آسمان پرستاره شب,آسمان شب پرستاره,[categoriy]

خیلی از عکاسانی که عکاسی از ستارگان را به این شکل انجام می دهند ترجیح می دهند تا چندین عکس با زمان نوردهی پایین تر را در زمان های مختلف شب بگیرند و سپس در مراحل ویرایش بعد از عکاسی با استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و یا برنامه های دیگر این چند فایل را با هم ترکیب کنند و یک عکس واحد را ایجاد کنند. این کار باعث ایجاد تاثیر قوی تر حالت دنباله ستاره ها در عکس نهایی می شود. یکی دیگر از دلایل ثبت چندین فایل به جای یک فایل با نوردهی زیاد ، کاهش نویز تصویر می باشد . هر چه زمان نوردهی شما بیشتر باشد احتمال بوجود آمدن نویز در تصویر شما هم بیشتر می شود ، همچنین استفاده از پایین ترین حد ISOنیز باعث کاهش نویز در تصویر نهایی شما خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار