معرفی بازی: Layers of Fear|لایه هایی از ترس!

اگر از علاقه مندان به بازی های سبک ترسناک باشید پس به خوبی به یاد دارید که ساخت آخرین نسخه از بازی زیبا و پر طرفدار Silent Hills پس از جدا شدن آقای کوجیما از کونامی کنسل شد.

پس از آن عده ی زیادی از طرفداران درخواست های بسیاری برای از سر گیری توسعه ی این بازی برای سازندگان ارسال کردند اما متاسفانه امکان ساخت این بازی وجود نداشت.

تنها رد پایی که از Silent Hills کنسل شده باقی ماند نسخه ی نمایشی آن بود که علاقه مندان آن را P.T می خواندند.هنوز هم افراد بسیاری هستند که به این بازی علاقه دارند و هم چنان بازی های کوتاه و دست ساز بسیاری از جمله PuniTy ساخته شد که از P.T الهام گرفته شده بود.

در کنار آن بازی زیبای Allison Road هم اکنون توسط Lilith Ltd. در حال ساخت می باشد که هم سبک P.T بوده و محیط و اتفاق های درون آن نیز الهام گرفته از این نسخه ی نمایشی پر قدرت می باشد.

در این بین یک بازی ترسناک دیگر با محیطی زیبا و المان هایی بسیار دلهره آور با نام Layers of Fear در ۲۷ آگوست ۲۰۱۵ عرضه شد.این بازی به صورت Early Access برای پلتفرم های PC در سایت Steam قرار گرفت و هم اکنون نیز در دسترس می باشد.

Bazitalk-Layers-of-Fear-BG

علاوه بر آن پیش نمایشی از این بازی نیز برای پلتفرم Xbox One در اختیار کاربران قرار گرفت که هر دو نسخه بسیار خیره کننده و مبهم بود.

پس از عرضه ی Layers of Fear کاربران بسیاری از آن استقبال کردند و امتیاز ۹٫۷ را از ۱۰ به این بازی دادند.منتقدان بسیاری پس از بررسی این بازی آن را مورد تحسین خود قرار دادند و همین امر موجب شناخته شدن این بازی شد.

پس از آن بود که بلوبر تیم سازنده ی این بازی وقتی با استقبال زیاد کاربران مواجه شد اعلام کرد که نسخه ی نهایی از این بازی را به زودی و با قابلیت های بیشتر در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

ss_008e00782daa1fd5abb3ed8883d063c68915e695.1920x1080

این بازی نیز به گونه ای شبیه به نسخه ی P.T بازی Silent Hills می باشد و دارای محیط هایی دلهره آور و مضمونی مهبم و گیج کننده دارد که می تواند علاقه مندان به بازی های سبک ترسناک را به خوبی به سمت خود جذب کند.

این بازی مربوط به قرن نوزدهم میلادی بوده و زندگی یک نقاش دیوانه را به تصویر می کشد.Layers of Fear یک بازی اول شخص در سبک ترسناک می باشد و بخش اعظم آن بر روی داستان بازی و اکتشاف بخش های مختلف خانه ی بزرگی که بازی در آن رخ می دهد, تمرکز دارد.

Bazitalk-Layers-of-Fear

در این بازی باید درون ذهن یک نقاش دیوانه نهایت تمرکز را کرده و راز جنون او را کشف کنید.در Layers of Fear شما در یک عمارت بزرگ ویکتوریایی قرار دارید که با هر قدم در آن محیط بازی مدام تغییر می کند.

نقاشی های بسیاری در این عمارت وجود دارد که راز های بسیاری درون آن ها پنهان شده, شما به محض ورود به آن باید این راز های ترسناک را کشف کنید.

این کار به آسانی انجام نمی گیرد و شما مدام با اتفاق های غیر منتظره و تغیرات مختلف در این عمارت رو به رو خواهید شد, پس مراقب باشید راه خود را گم نکنید چون این عمارت هیچ وقت به همان شکل که در ابتدا دیده اید باقی نمی ماند.

Layers of fear - Bartosz Kapron

هر دری که می گشایید ممکن است وقتی که باز می گردید شما را به مکان دیگری هدایت کند. شاید بخش هایی از بازی کم گنگ و نا مفهوم باشند اما با این حال تجربه ی گیم پلی آن در این خانه ی مرموز خیلی هیجان انگیز می باشد.

آیتم های مختلفی که در محیط اطراف خود پیدا می کنید ممکن متعلق به خانواده و هم چنین خود نقاش اصلی درون بازی است.پس از لمس آن ها یک راهنمایی کوچک به شما می شود تا بیشتر با داستان اصلی بازی آشنا شوید.

از آن جایی که بازی هنوز به صورت Early Access است داستان آن به صورت کامل مشخص نیست اما شما هر قدمی که در خانه ی این نقاش بر می دارید بخش کوچکی از داستان بازی را کامل خواهید کرد.

Layers-of-Fear_20160215123521

اگر این نسخه ی نمایشی را کامل کنید از داستان بازی تنها قسمتی از آن را می توانید کامل کنید که مربوط به آتش گرفتن خانه و کشته شدن همسر نقاش درون بازی است.

مردن او هم به این نقاش صدمه می زند و هم دختر بچه ی کوچکی که دارند دچار مشکلاتی می شود.پنج قطعه ی اصلی یا بهتر است بگویم پنج تکه ی گمشده در این بازی وجود دارد که با پیدا کردن هر یک از آن ها می توانید بخشی از یک نقاشی را کامل کنید.

این تکه ها هم چنین بخشی از داستان بازی را نیز برای شما روشن می کنند اما همه چیز به این راحتی ها نیست چون در این خانه ی بی در و پیکر و متفاوت نمی توان به راحتی چیزی پیدا کرد.

علاوه بر آن روح همسر مرده ی این نقاش هم در این خانه حضور دارد و به دفعات مختلف در گیم پلی بازی با او رو به رو می شوید. این بخش از بازی به اندازه ای دلهره آور طراحی شده که اکثر گیمر ها تصمیم می گیرند قدمی برندارند و از راه دیگری برای رد کردن مرحله ی مورد نظر استفاده کنند.

لازم به ذکر است که تغییر در هر یک از آیتم های درون خانه بر روی محیط و شرایط درون بازی تاثیر می گذارند پس باید مراقب باشید که به هر چیزی دست نزنید.

LayersOfFear_XBO

Layers of Fear یک بازی با سبک اشاره و کلیک است و به صورت اول شخص می باشد, همین ویژگی باعث شده مرموز بودن محیط بیشتر حس و سنگینی اتمسفر آن به خوبی احساس می شود.

این خانه متعلق به یک نقاش است به همین دلیل در تک تک راهرو ها و اتاق های آن شاهد نقاشی های عجیب و غریب مختلفی هستید. مراقب باشید چون هر اتفاقی ممکن است در Layers of Fear رخ دهد, این بازی آنقدر غیرقابل پیش بینی است که شما هنگام باز کردن درها هم باید خیلی مراقب باشید.

وقتی از راهرو ها عبور می کنید یا وقتی حتی به نقاشی های بزرگ روی دیوار ها نگاه می کنید باید مراقب باشید تا جان خود را از دست ندهید. در Layers of Fear تمام اتفاق ها ناگهانی رخ می دهند, در عادی ترین زمان در گیم پلی بازی ممکن است با بدترین اتفاقی که فکرش را هم نمی کنید رو به رو شوید.

layers-of-fear-2-m9kr_1280w

همین امر خود باعث متفاوت بودن بازی می شود و شما بدون این که حتی تصوری از آینده داشته باشید به جلو می روید و تک تک اتاق های درون خانه را بررسی می کنید.

سکوت یکی از مهم ترین ویژگی های Layers of Fear است و نقش مهمی در ایجاد حس دلهره در بازیکن می شود, همین سکوت گاهی ممکن است آنقدر به شما فشار بیاورد که از ادامه ی بازی دست بکشید و بخواهید کمی به مغز خود استراحت بدهید.

این سکوت گاهی با موسیقی مرموز درون بازی تلفیق می شود و از طریق آن ممکن است بعضی اوقات بفهمید که اتفاق بدی قرار است رخ دهد. این موسیقی در بعضی از محیط های درون بازی از یک پیانو شنیده می شود که از نتی آرام و زیبا با موسیقی ترسناک و بسیار دیوانه کننده ای تبدیل می شود.

نت ها آرام آرام بلند تر شده و با ضرب بیشتری نواخته می شوند گویی آینده ای شوم به سمت شما قدم برمی دارد و شما حتی سایه ای از آن را نمی توانید ببینید.

layers-of-fear-2015-09-10-21-03-02-38-1024x577

هیچ دیدی نمی توان به آینده ی Layers of Fear داشت و فقط باید صبر کنید تا خودتان با اتفاق های ناگهانی و ترسناک آن رو به رو شوید در غیر این صورت فقط باید هوشیار و با دقت در محیط حرکت کنید.

صرفا همیشه باید منتظر رخ دادن اتفاق های ناگهانی و غیرقابل تصور باشید و این خود دلهره ای همیشگی در دل شما می اندازد و در تک تک لحظاتی که گیم پلی را تجربه می کنید همراهتان است.

شاید ابتدای بازی اینطور نباشد اما زمانی که به نیمه های آن برسید حتما به این نتیجه می رسید که Layers of Fear یک بازی ساده نیست و به راحتی نمی توان در این خانه ی بزرگ قدم زد و همه جا را جستوجو کرد.

بازی هایی که دارای Jump Scare های مختلفی در گیم پلی می باشند همیشه باعث هیجان بیشتر بازیکنان می شوند و همین امر است که باعث می شود این بازی ها طرفداران بسیاری پیدا داشته باشند. Layers of Fear نیز از همان ابتدا غیرقابل پیش بینی است و بازیکنانی که به عناوین سبک ترسناک علاقه داشتند را به خوبی توانست به خود جذب کند.

LayersofFear

شاید بد نباشد اگر توضیح بدم Jump Scare قابلیتی است که در اکثر بازی های ترسناک وجود دارد و به وسیله ی آن ها بازیکن در بخش های مختلف محیط بازی با اتفاق هایی رو به رو می شوند که به طور ناگهانی رخ داده و همین امر باعث می شود بازیکن حسابی بترسد.

یا به زبان ساده تر jump scare دقیقا بخش مهمی از یک بازی ترسناک است که در آن مواردی از جمله یک تصویر ترسناک, یک صدای بلند و دلهره آور, یک رویداد غیر منتظره یا یک موسیقی ترسناک دست به دست هم می دهند تا بازیکن هنگام تجربه ی گیم پلی بازی از ترس دو متر به هوا بپرد!

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار