بیوتاک : بیوگرافی Deadpool

بعد از این که وِید ویلسون را شناختم جدا از سلاح ها و مهارت هایی که در مبارزه داشت به این نتیجه رسیدم که کشنده ترین سلاح او دهان و زبانش است.او آنقدر صحبت می کند و با ترفند های مختلفی که دارد آنقدر بر روی ذهن شما رژه می رود که در انتها یا تسلیم می شوید یا خودکشی می کنید.

حالا این زبان دراز وِید را کنار بگذاریم شخصیت شوخ طبع و جالبی که دارد در کنار توانایی های مختلفش توجه ما را جلب می کند و باعث می شود خود به خود او را یکی از شخصیت های خوب کمیک بدانیم.

20780-deadpool-1920x1200-comic-wallpaper

البته این شخصیت او را مدیون خانواده اش هستیم چرا که همه چیز از همان کودکی آغاز شد, او خانواده ی درستی نداشت و پدر و مادرش بیشتر مشغول دیدن شبکه های طنز و زدن حرف های غیر اخلاقی بودند.

وِید هم که کودکی بیش نبود پس کم کم از آن ها بخشی از این شخصیت را آموخت اما زمانی که متوجه شد بیشتر از این نمی توان به این زندگی ادامه داد, با برداشتن کمی پول خانه را ترک کرد.

او با خود فکر کرد کسی که به او اهمیت نمی دهد پس شاید بهتر است خودش کمی تلاش کند تا شاید بتواند طوری که دوست دارد زندگی کند.

x_men_67535

راه های زیادی برای آشنا شدن با ویلسون وجود دارد چرا که کلی کمیک و بازی های ویدئویی مختلف از او منتشر شده و حالا هم فیلمی که آقای Tim Miller از او ساخته حسابی معروف شده است.

Wade Winston Wilson را پس از آن که فرم قرمز رنگش را بر تن کرد با نام Deadpool شناختیم. اما خب او از همان ابتدا که زندگی خود را اینگونه آغاز نکرده, وِید پس از آن که در سنین کودکی خانه ی خود را ترک کرد به ارتش ایلات متحده پیوست و قصد داشت تا زندگی خوبی داشته باشد.

Fs4Umml

با این حال پس از مدتی او متوجه شد که پدر و مادرش هنوز با هم زندگی می کنند و حالا در کانادا ساکن هستند.او حالا دیگر به یک مزدور تبدیل شده بود رسما فرد دیگری بود.حالا با گذشته خیلی فرق داشت و یک بزرگسال محسوب می شد پس تصمیم گرفت همینطوری به زندگی خود ادامه دهد.

پس از آن او در مراکش با زنی به نام فرانسی رو به رو شد و کم کم به او علاقه مند شد, فکر می کرد حالا همه چیز درست شه اما انگار سرنوشت وِید به این سادگی نوشته نشده بود.

چون این رابطه به سرعت سرد شد و وِید که حالا خیلی بیشتر از قبل تغییر کرده بود باید فکری دیگر برای زندگی اش می کرد. او سراسر آسیا سفر کرد و سرانجام به عنوان مزدور در ژاپن توسط شخصی قدرتمند به کار گرفته شد, او موظف شد که رقیب رئیسش را از سر راه بردارد.

به عنوان نفوذی به گروهی پیوست و در آن جا تحت سرپرستی رئیس گروه که یک کشتی گیر ژاپنی با نام Oyakata بود, شروع به یاد گرفتن مهارت های جدید در مبارزه کرد.او سال ها آموزش دید و زمانی که رئیسش دستور داد که حالا زمان انجام وظیفه است وِید باید استاد خود Oyakata را می کشت چون برای از بین بردن او وارد گروه شده بود.

deadpool

با این حال وِید حاضر به تکمیل ماموریت خود نشد و در انتها بدون این که کاری انجام دهد بازی دیگر به ایالات متحده نقل مکان کرد.

در آمریکا او با دختری به نام Vanessa Carlysle آشنا و در این بین رابطه ی بین آن ها کم کم بیشتر شد. وِید ونسا را دوست داشت و آرزوی یک زندگی بهتر را در سر می پروراند اما پس از مدتی برای انجام ماموریتی جدید استخدام و در این بین با مشکلات بسیاری رو شد.

این مشکلات زمانی بزرگ تر شد که وِید فهمید به سرطان بتلاست و برای این که زن مورد علاقه اش با مردی که یک بیماری لاعلاج دارد زندگی اش خراب نشود, به رابطه ی خود با ونسا پایان داد و تصمیم گرفت تا جایی که می تواند برای درمان بیماری اش تلاش کند.

در این بین او با مکان های مختلفی آشنا شد که اظهار داشتند می توانند بیماری او را درمان کنند. ویلسون زمان های بسیاری را در آزمایشگاه ها و آسایشگاه های مختلفی گذراند تا بلکه بتواند راهی برای زندگی کردن پیدا کند اما مدام به در بسته می خورد.

_sfm_deadpool_wallpaper_by_jomajorsh-d72vqtu

در این زمان ها در مکان های مختلفی آزمایش های بسیاری بر روی ویلسون انجام شد و او کم کم داشت از زندگی کردن نا امید می شد. او حتی دست به خودکشی هم زد و راه خود به سمت مرگ را باز کرد اما انگار خلاص شدن از این مصیبت به این راحتی ها هم نبود.

وِید حالا نه تنها خوب نشده بود بلکه پوستش به صورت کامل از بین رفته بود, طی آزمایش های بسیاری که بر روی انجام شد او حالا به یک انسان سوخته تبدیل شده بود که خود هم دوست نداشت در آینه نگاه کند.

او مدام می خواست از زندگی دست بکشد اما درست زمانی که وقت خداحافظی شده بود به قابلیتی که در وجودش دارد پی برد. او می توانست خود را درمان کند و قابلیت شفابخشی دارد, حالا که روزنه ی امیدی برای زنده ماندن و زندگی کردن می دید با خود فکر کرد به همین راحتی نمی توان به سمت مرگ رفت.

وِید خوب می دانست چه کسانی باعث افتادن این اتفاق ها هستند و حالا هدف اصلی اش را پیدا کرده بود, انتقام از افرادی که باعث و بانی این زجر های بسیار بودند مهم ترین هدف ویلسون بود.

deadpool_high_moon_studios_mask_gun_red_suit_100514_1920x1080

با این حال او یک مزدور بود و به همین راحتی نمی توانست به هدف خود برسد چون موانع زیادی پیش رویش داشت. با وجود تمام تلاشی که انجام داد باز هم به عنوان مزدور دستگیر شد و به زندان افتاد, اما خب وِید کسی نبود که بعد از تحمل این همه بدبختی از هدف خود دست بکشد پس از هر راهی که می توانست برای فرار از زندان استفاده کرد و بالاخره هم موفق شد.

پس از این که از زندان فرار کرد فرمی جدید برای خود ساخت تا دیگر نه با نام وِید ویلسون بلکه با لقبی درخورد استعداد و مهارت هایش یعنی Deadpool به سمت هدف بزرگ خود قدم برداشت.

با وجود همه ی سختی هایی که در زندگی کشید اما هیچ وقت نا امید نشد, همیشه سعی کرد به گونه ای در مقابل بدبیاری های زندگی اش قرار بگیرد و با پرحرفی سعی کند تمام گذشته را در اعماق خاطراتش دفن کند.

28459-deadpool-1920x1080-comic-wallpaper

آره خب دیدیم که چه قدر حرف های بی معنی می زند و شخصیتش در کل طنز است ولی این بدین معنی نیست که هیچ وقت سختی نکشیده و همیشه هم چیز را اینطور بی توجه پشت سر می گذارد.

شاید همه ی این شوخ طبعی زیاد و کارهای طنزی که انجام می دهد برای این باشد که گذشته ی تاریکش را مخفی کند و به خود ثابت کند همه چیز حالا به دلخواه اوست.

حالا هویتی جدید دارد, آزمایش های سختی که پشت سر گذاشت توانایی شفابخشی به او داده و شخصیتی که از پدر و مادرش به ارث برد می تواند همه ی اتفاقات بد را به سرعت پاک کند.

deadpool-wide

شاید هم این همه آزمایش مختلف بیشتر روی مغز وِد اثر گذاشته تا این که سرطان او را درمان کند, بالاخره آسایشگاه هایی که رفته روی مخش هم تاثیر گذاشته و همین باعث شده بعضی اوقات فکر کنیم یه تخته اش کم است.

از شوخی گذشته ویید ویلسون یک ضد قهرمان و مزدور است اما این دلیل نمی شود او را به عنوان یک شخصیت عالی و با مهارت حساب نکنیم. Deadpool هم اکنون هم طرفداران بسیاری دارد که از دیدن فیلم هایش, خواندن کمیک های مختلفش و هم چنین تجربه ی بازی های ویدئویی در نقش او لذت می برند.

deadpool-will-die

همین امر خود به اندازه ی کافی نشان دهنده ی محبوبیت deadpool است و همین شخصیت طنز هم خود بخش بزرگی از موفقیت های کنونی او محسوب می شود و تاثیر زیادی در جذب طرفدارانش داشته است.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار