طراحی نقشه عراق با الهام از آیات قرآن +عکس

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، به نقل از پایگاه خبری الفیحاء، جنة عدنان، بانوی عراقی و هنرمند خطاط در جدیدترین اثر هنری خود نقشه عراق را با الهام از آیه 83 سوره مبارکه انبیاء «رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ»(هنگامى كه پروردگارش را ندا داد كه به من آسيب رسيده است و تويى مهربانترين مهربانان) و نیز آیه 103 سوره مبارکه آل‌عمران «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ»(و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشويد) طراحی و ارائه کرد.


جنه عدنان درباره این اثر خود گفت: به دلیل علقه و حس وطن‌دوستی که نسبت به کشورم داشتم، سعی کردم با الهام از این دو آیه کریمه قرآن، نقشه میهنم را طراحی کنم.


وی افزود: برای انتخاب آیات سعی کردم با توجه به حال و هوای سیاسی کشور عراق، پیامی را در این طرح ارائه و با نگارش آیه‌ها به‌نوعی آن را به مخاطب القاء کنم.


عدنان توضیح داد: با توجه به شرایط سخت و اوضاع ناگوار کشورم طی سال‌های گذشته که به دلیل دخالت دشمن همواره سایه رنج و محنت بر سرش بوده است، آیه «رب إنّي مسني الضر وأنت أرحم الراحمين» را برگزیدم.


این هنرمند عراقی افزود: از دیگر سو با توجه به تعدد اقوام، مذاهب و طایفه‌های مختلف در این کشور، در طرح دوم با انتخاب آیه کریمه «واعتصموا بحبل الله جميعا ولا تفرقوا»، سعی کردم در طرح خود پیام وحدت و یکپارچگی را که از اولویت‌های لازم برای عراق است، به مخاطب منتقل کنم؛ چراکه کشور من در شرایط فعلی به شدت نیازمند عرق ملی‌گرایی، طرد خشونت و نفرت بین اقوام ساکن در آن است.


گفتنی است، جنه عدنان بانوی عراقی متولد شهر موصل، از 5 سالگی به هنر خطاطی روی آورد و توانست در 10 سالگی عنوان کوچکترین استاد مسلم خط را از آن خود کند. وی تنها هنرمند عراقی است که می‌تواند در آن واحد با هر دو دست خطاطی کند.

طراحی نقشه عراق با الهام از آیات قرآن

ایکنا/

222

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار