جا مانده های دریافت کارت ملی ، یارانه می گیرند؟

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، براساس ماده 4 آیین نامه اجرایی از ماده 7 قانون هدفمند سازی یارانه ها، تمامی هموطنان بیشتر از 18 سال سن که دارای شماره ملی بوده اما تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده اند، موظف شدند تا تاریخ 15 بهمن اقدامات لازم را برای دریافت کارت ملی انجام دهند و گفته شد درصورت عدم تعیین تکلیف وضعیت کارت ملی مربوطه، پرداخت یارانه این افراد از بهمن سال جاری متوقف می شود .

طبق اعلام دولت، حذف یارانه افراد بالای 18 سال صرفاً مربوط به کسانی می‌باشد که فاقد کارت شناسایی ملی یا کارت هوشمند ملی هستند، بنابراین کسانی که کارت شناسایی ملی دارند، نیازی به ثبت نام کارت هوشمند ملی ندارند و برای جلوگیری از حذف یارانه افراد فوق الذکر، پیش‌ثبت‌نام کافی است.

آن‌طور که معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفته ،حدود 2 میلیون نفر از افراد جامعه کارت ملی نداشتند که البته تا تاریخ 15 بهمن ماه، یک میلیون نفر از آنها برای دریافت کارت ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش پارسایی گفت: بر اساس مذاکراتی که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته افرادی که برای دریافت کارت ملی اقدام نکنند یارانه آنها قطع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه حدود 98 درصد مردم کارت ملی دارند،تصریح کرد: افرادی که در سایت پیش ثبت نام نیز انجام داده اند و هنوز کارت ملی به دستشان نرسیده این دوره یارانه می گیرند./فارس/110

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار