جزئیات زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور 95


کنکور 95 ، کنکور 95 چگونه استرئیس سازمان سنجش آموش کشور در خصوص جزئیات جدید درباره زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور 95 به دلیل تقارن خردادماه با ماه مبارک رمضان توضیحاتی ارائه داد.

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری سال 94 و المپیاد علمی ـ دانشجویی گفت: 428 هزار نفر از طریق کنکور وارد دانشگاه ها شدند که البته 700 هزار ظرفیت داشتیم و تعدادی از آن خالی ماند و این مسیر کاهش پذیرش ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی باید به سمت بین المللی شدن حرکت کنند، اظهار داشت: باید بتوانیم پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر داشته باشیم.
خدایی گفت: در گروه ریاضی سال گذشته 180 هزار نفر ثبت نام کردند که 270 هزار نفر ظرفیت داشتیم، ولی اصل رقابت در کیفیت صندلی ها است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به تقارن خردادماه با ماه مبارک رمضان آزمون سراسری سال 95 در روزهای 21 و 22 تیرماه برگزار و نتیجه این آزمون اول مهرماه 95 اعلام می شود.
وی ادامه داد: در المپیادهای دانشجویی نیز، برگزیدگان در 17 رشته امتحانی رقابت کردند که از بین 300 هزار نفر، درنهایت 777 نفر برگزیده شدند.
خدایی در رابطه با ساماندهی آزمونهای استخدامی نهادها نیز گفت: دولت یازدهم نحوه استخدام را شفاف کرده است و شانس برابر به همه مردم در چارچوب ضوابط تعلق گرفته است تا بتوانند وارد مؤسسات شوند.
رئیس سازمان سنجش با ارائه توضیحاتی پیرامون ابطال یکی از بندهای تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری از سوی دیوان عدالت اداری گفت: ما گفتیم که در سال 95 میزان تأثیر سوابق تحصیلی براساس قوانین الزام آور است و نمی خواهیم بگوییم که رأی دیوان عدالت اداری را اجرا می کنیم یا خیر، زیرا رأی دیوان لازم الاجراست و اگر قوانین دیگری نباشد، حتماً آن را اجرا می کنیم.
خدایی افزود: براساس قانون مجلس و هیأت وزیران، قرار بود تأثیر سوابق تحصیلی با 25 درصد تأثیر آغاز شده و به تناسب افزایش یابد، ولی با توجه به اختلاف برداشت از قانون، نامه ای با امضای محمد فرهادی وزیر علوم و رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو به مجلس دادیم و از مجلس استفساریه کردیم که اگر تصویر دیگری از مجلس به دست ما نرسد، رأی دیوان عدالت اداری را به همان صورت اجرا می کنیم.

جزئیات زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور 95

جزئیات زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور 95 5/5 1

منبع : فارس /ن

این مطلب مفید بود ؟ این مطلب مفید بود ؟ پسندیدم 1 نپسندیدم 0

مطالب پیشنهادی

کنکور سراسری 95زمان ثبت نام کنکور سراسری 95 اعلام شدنتایج آزمون استخدامیزمان اعلام نتایج آزمون استخدامی اعلام شدنتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورشزمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورشسربازان غایبجزئیات محرومیت های سربازان غایب اعلام شدنتایج آزمون های 94زمان اعلام نتایج “آزمون” های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 94جزئیات فیلترینگ هوشمندجزئیات فیلترینگ هوشمند اعلام شدسازمان سنجش آموزش کشوراعلام نتایج کنکور سراسری 93کنکورزمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 93سازمان سنجشاعلام نتایج کنکور و هشدار سازمان سنجشآزمون-سراسریزمان اعلام نتایج کنکور سراسری 92 نظر کاربران

نظر خود را بنویسید ...

هم اکنون دیگران می خوانند loading

وب گردی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار