امکان تولید مسکن ارزان با لغو تحریم‌ها

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: بخش خصوصی تولید مسکن، خود را کنار مردم می‌داند و امیدوار است با لغو تحریم‌ها شرایط تولید مسکن مناسب، ارزان و مستحکم را فراهم کند.

فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مشکل اصلی در حوزه اقتصاد کشور بحث تنگناهای مالی بوده است و این تنگناها در حوزه مسکن به ایجاد رکود 3 ساله در این بخش منجر شد که قطعا با برداشته شدن تحریم‌ها شرایط تولید مسکن مناسب، ارزان و مستحکم فراهم می‌شود.

وی افزود: با اعمال تحریم‌های ظالمانه و بسته شدن بازار پولی کشور هزینه پول، سنگین شده که امیدواریم با لغو تحریم‌ها تنگناهای مالی از بین برود. کاهش هزینه پول در سیستم بانکی اثراتی در بخش های مختلف صنعت و هم‌چنین بخش مسکن خواهد داشت.

عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که با توجه به فرصتی که در شرایط پساتحریم ایجاد شده انتظار داریم بانک مرکزی نگاه جدیدی به حوزه مسکن داشته باشد، گفت: وقتی منابع مالی جدید قرار است به کشور تزریق شود بن‌بست‌های مالی باز خواهد شد. لذا بانک مرکزی لازم است اقدامات ویژه‌ای در جهت تامین منابع مالی زیر نرخ تورم برای اقشار مختلف در نظر بگیرد.

پورحاجت هم‌چنین اظهار کرد: از مجلس انتظار داریم در بودجه‌ی 95 تمهیدات ویژه برای تقویت طرف تقاضای مسکن صورت دهد. این تقویت باید با پرداخت تسهیلات مناسب، طرف تولید مسکن را هم ببیند.

به گفته وی، با برداشته شدن تحریم‌ها انگیزه فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن افزایش می‌یابد. لذا ریسک اقتصاد در بخش‌های مختلف از جمله تولید مسکن کاهش خواهد یافت که این مساله مسیر جدیدی را در راه شکوفایی کل صنعت کشور باز خواهد کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار