تانک «کرار» وارد چرخه نیروی زمینی ارتش شد/خرید تانک T90 منتفی شد

سیاست > نظامی - ایسنا نوشت: جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از ورود تانک کرار به چرخه این نیرو خبر داد و گفت: تانک کرار، تانکی است که وزارت دفاع با همکاری نیروهای مسلح ساخته شده و قابلیت‌های بسیاری دارد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز یکشنبه در حاشیه برگزاری همایش «طب رزم در جنگ آینده» افزود: تانک کرار مشابه تانک ذوالفقار است که وارد چرخه نیروی زمینی ارتش شده است.

وی در پاسخ به این سوال که برگزاری رزمایش مقابله با اقدامات تروریستی که پیش‌تر از سوی فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان شده بود، چه تاریخی برگزار می شود؟ افزود: رزمایش یاد شده در دستور کار نزاجا قرار دارد اما زمان و مکان آن را در روزهای آتی اعلام می کنیم. اجرای رزمایش ها در دستور کار نیروی زمینی ارتش قرار دارد که برنامه اجرای آن در قالب رزمایش های دفاعی و امنیتی تنظیم شده و به طور قطع و یقین برگزار خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: دستاوردهای جدید نزاجا در روز 29 فروردین سال 95 (روز ارتش) رونمایی خواهند شد که در نیروی زمینی ارتش این دستاوردها در حوزه‌های رزمی، پشتیبانی رزمی و پشتیبانی خدمات رزمی است که بیشتر در حوزه تجهیزات کارآمد در جنگ‌های نیابتی قرار دارند. این تجهیزات بیشتر با نگاه به تجهیزات انفرادی ضدادوات زرهی، ضدخودرو و ضدساختمان‌های بلندمرتبه بتنی طراحی و تولید شده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین یادآور شد: اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تانک ذوالفقار نیز در حال نهادینه شدن در نیروی زمینی ارتش است. این تانک دارای امکانات بسیار خوب عملیاتی است که انشاءالله در آینده ای نزدیک و در کنار تانک کرار به تانک‌های روز و مجهزتر دنیا تبدیل خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خرید تانک T90 منتفی شده است، نیز گفت: بله، خرید این تانک منتفی شده چرا که در نیروهای مسلح اصل بر این است که ما پروژه‌های مشترک داشته باشیم و بتوانیم فناوری را به داخل کشور انتقال دهیم، از این رو ما دستور خرید تانک یادشده را نداریم.

27214

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار