11 موردی که شاید درباره پلی‌ استیشن‌ نمی‌دانستید!

12

همگی با کنسول بازی محبوب سونی یعنی پلی‌ استیشن آشنایی دارید. این کنسول بازی جذاب حدود 20 سال قبل معرفی شد و به‌ بازار راه یافت. پلی استیشن به مرور زمان شهرت یافت و با کنار زدن اکثر رقبای خود توانست به یک جایگاه ویژه در بین کنسول‌های بازی برسد. در ادامه قصد داریم به 11 موردی که شاید درباره پلی استیشن نمی‌دانستید اشاره‌ای داشته باشیم. در ادامه با ترنجی همراه شوید.

پلی استیشن قرار بود که یک کنسول مشترک با نینتندو باشد، اما نینتندو از همکاری با سونی سرباز زد و به سراغ فیلیپس رفت.

1

رنگ مشکی دیسک‌های بازی پلی‌ استیشن یک هیچ مزیت خاصی نداشتند.

2

مدیر عامل وقت سونی، در زمان به‌دست گرفتن مدیریت این شرکت، کنسول بازی پلی استیشن سه اختصاصی خود را سفارش داد.

3

هر یک از علامت‌های ضربدر، دایره، مثلث و مربع در دسته‌های بازی پلی‌ استیشن دارای یک مفهوم خاص در زبان ژاپنی می‌باشند. ضربدر و دایره به معنای بله و خیر، مثلث به معنای نقطه نظر و مربع به معنای یک تکه کاغذ برای دسترسی به منوهای مختلف است.

4

بنابر برخی دلایل، فونت بکار رفته در عبارت “پلی‌ استیشن سه” دقیقا مشابه همان فونتی است که در عبارت “مرد‌ عنکبوتی” استفاده شده است.

5

این نسخه مشکی رنگ از پلی‌ استیشن‌ یک که 750 دلار قیمت دلار برای افرادی تولید شده بود که تمایل  به ساخت یک بازی مستقل داشتند.

6

کن کوتاراگی، بنیان‌گذار بخش سرگرمی‌های سونی از شخصیت بازی کراش متنفر بود!

7

بیش از ده‌ها طرح مختلف برای لوگوی پلی‌ استیشن طراحی شد تا بتوان بهترین لوگوی طراحی شده را برگزید.

8

هنگامی که پلی‌استیشن دو را روشن می‌کنید، چند برج بلند ظاهر می‌شوند. این برج‌ها با استفاده از اطلاعات موجود در کارت حافظه نشان دادند که تا به‌امروز چند بازی را انجام داده‌اید.

9

با قرار دادن دیسک بازی پلی استیشن یک در پلی اسیتشن دو و دوبار فشار دادن دکمه روشن شدن، می‌توانید بازی پلی استیشن‌ یک را بر روی پلی استیشن دو اجرا کنید.

10

کن کوتاراگی انتظار داشت که کنسول بازی دستی PSP به‌عنوان واکمن قرن 21 شناخته شود.

11

نظر شما چیست؟ شما چه نکات جالبی را درباره پلی‌استیشن می‌دانید؟

لینک کوتاه

Closeبرای امتیاز دهی به این مطلب، لطفا وارد شوید: برای ورود کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار