با نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس آشنا شوید/ وضعیت 13 نماینده همچنان نامعلوم

سیاست > مجلس - ایلنا نوشت: نمایندگان فعلی رد صلاحیت‌ شده را می‌توان در ۳ گروه مجزا دسته‌ بندی کرد: گروهی که به رقابت‌های انتخاباتی بازگشتند. گروهی که از رقابت محروم ماندند. گروهی که همچنان درحال رایزنی‌اند و می‌گویند هنوز اظهارنظر قطعی درباره وضعیت تایید صلاحیت‌شان زود است.

گویا شورای نگهبان موافقت کرده تا اعتراض بیش از ۱۵ نماینده فعلی ردصلاحیت‌شده را برای بار دوم مورد بررسی قرار دهد که احتمالاً رایزنی‌های آقای رئیس مجلس در این تصمیم شورای نگهبان بی‌تاثیر نبوده‌است.

«ارسلان فتحی‌پور»، «عباس رجایی»، «کمال‌الدین پیرموذن»، «احمد شوهانی» و «حمید رسایی»، «محسن صرامی‌ فروشانی»، «حبیب‌الله برومند داش‌قاپو» برخی از نمایندگان ردصلاحیت‌شده فعلی هستند که باوجود آن‌که شورای نگهبان اعتراض آن‌ها را نسبت به ردصلاحیتشان وارد نداسته، با دریافت نامه کتبی اعتراض مجدد آن‌ها موافقت کرده که به نظر می‌رسد این اتفاق فراقانونی را نیز باید در سایه رایزنی‌های رئیس مجلس شورای اسلامی ارزیابی کرد.

به نظر می‌رسد باید نمایندگان فعلی رد صلاحیت‌ شده را در ۳ گروه مجزا دسته‌ بندی کرد: اول؛ گروهی که به رقابت‌های انتخاباتی بازگشتند، دوم؛ دسته‌ای که از حضور در مجلس دهم محروم ماندند و سوم؛ تعدادی از نمایندگان که همچنان درحال رایزنی و نامه‌نگاری‌اند و می‌گویند هنوز برای اظهارنظر قطعی درباره وضعیت تایید صلاحیت‌شان زود است.

جدول زیر وضعیت فعلی نمایندگان رد صلاحیت‌شده را نشان می‌دهد:

27213

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار