X بستن تبلیغات
5. Fixed

رسانه روسی: ارزان فروشی عربستان بهای نفت را در خطر کاهش بیشتر قرار داده است

شفقنا- روزنامه راسیسکایا گازتا چاپ روسیه نوشت: اقدام عربستان که از ماه سپتامبر سال گذشته هر بشکه نفت خود را ۱،۳ دلار ارزان تر از بهای جهانی به کشورهای آسیایی عرضه می کند، سبب فشار بیشتر بر قیمت ها شده است.
به گزارش ایرنا، راسیسکایا گازتا امروز (چهارشنبه) افزود: با توجه به افزایش عرضه نفت در بازارهای جهانی و نیز نبود توافق بین کشورهای عضو سازمان اوپک برای تعلیق رشد میزان تولید، ممکن است بهای هر بشکه از حدود ۴۵ دلار کنونی تا ۳۵ دلار نیز کاهش یابد.
در ادامه گزارش آمده است: اوپک می تواند سال ۲۰۱۷ برای کاهش سهمیه های تولیدی اعضا توافق کند که در آن صورت بخش قابل توجهی از نفت انباشت شده شیل آمریکا و کانادا از بازار جهانی خارج خواهد شد.
روزنامه روسی در پایان افزوده است: کاهش بهای جهانی نفت بر ارزش روبل نیز فشار وارد می آورد و موجب سقوط واحد پول روسیه در برابر دلار و یورو می شود.
عربستان و آمریکا در یک اقدام هماهنگ که از سوی کارشناسان هدف آن ضربه زدن به اقتصاد روسیه، ایران و ونزوئلا ارزیابی می شود، حجم زیادی از نفت مازاد را در بازارهای جهانی عرضه کرده اند که سبب شد هر بشکه از قیمت بیش از ۱۰۰ دلار به کانال زیر ۴۰ دلار نیز سقوط کند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

اشتراک خبر قبلیازدواج ناکام پیرمرد عرب با دختر خردسال سوری!

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار