X بستن تبلیغات
5. Fixed

روحانی در اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور: رشد و توسعه کشور از مدرسه آغاز می شود

رییس جمهوری گفت: رشد و توسعه و پیشرفت کشور ما بی تردید از مدرسه آغاز می شود. مدرسه پایه ای است که فرزندان جامعه را برای توسعه کشور و برای آن سرمایه عظیم انسانی آماده می کند.
به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش افزود: امید آینده و امروز ملت ایرانیان فرهنگیان هستند.
وی با گرامیداشت یاد شهید رجایی و باهنر و با بیان اینکه حضور در چنین جمع هایی یادآور اسطوره های ما است گفت: شهید بهشتی نیز به عنوان شخصیتی، هم برای تحول در حوزه علمیه قم و دروس حوزوی نقش بسزایی داشتند و هم در آن دوران خاص با تاسیس دبیرستان دین و دانش به تربیت فرزندان شتافتند.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش و چهره هایی که امروز در خدمت آنان هستیم و همه آن هایی که بار مسوولیت آموزش و پرورش را بر دوش دارند بار سنگین تاثیرگذار و سرنوشت ساز برای امروز و فردای جامعه و کشور ما است. سرمایه انسانی، سرمایه فرهنگی و علمی و سرمایه اجتماعی است. آموزش و پرورش در همه این ها نقش بسیار تاثیرگذار دارد و ما وقتی از آموزش وپرورش صحبت می کنیم قاعدتا آموزش عالی هم در کنار آن است.
رییس جمهوری گفت: در مساله توسعه کشور که برای ما بسیار مهم است آموزش و پرورش نقش اساسی است لذا هزینه هایی که در آموزش و پرورش می شود هزینه جاری نیست و هزینه سرمایه ای است چون بزرگترین سرمایه کشور را در مدارس، پرورش و رشد می دهیم و به دست می آوریم و آن سرمایه انسانی است که به همه سرمایه های دیگر منتهی می شود.
رئیس دولت تدبیر و امید ادامه داد: رشد و توسعه بدون آموزش که توسعه آگاهی است و بدون پرورش که تصحیح اخلاق است، امکان پذیر نخواهد بود. آموزش و پرورش ما باید متناسب با نیازهای جامعه باشد. برخی نیازها عام است و امروز و فردا فرق نمی کند اما برخی آموزش ها و مهارت ها متناسب با شرایط و نیاز جامعه است.
رئیس دولت یازدهم افزود: امروز اگر فردی از دبستان یا دبیرستان فارغ التحصیل شود و در جامعه ف آن علم و دانش برای کاریابی او یا برای تاثیرگذاری او در جامعه تاثیر کافی نداشته باشد ما باید در باره مواد درسی و نحوه آموزش و اینکه چگونه فرزندان امروز را برای جامعه فردا آماده کنیم فکر کنیم. شرایط جهان بطور مداوم درحال تعییر است و زندگی امروز، صنعتی و دیجیتالی می شود و شرایط و نیازهای امروز جامعه متفاوت است. البته صنعت و علم و فناوری هم برای ما رفاه آورده و بسیاری از مشکلات را آسان و هم بسیاری از مشکلات را برای ما آورده است.

ادامه دارد

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

اشتراک خبر قبلیفایننشال تایمز: قطر و عربستان از تروریست های سوری حمایت می کنندخبر بعدیهشدار یک مقام آگاه وزارت خارجه به متقاضیان سفرهای اروپایی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار