X بستن تبلیغات
5. Fixed

۹۵ واحد صنفی پروانه فعالیت دریافت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، محمود بنانژاد ظهر چهارشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: مصوبه اخذ عوارض جداگانه تابلوهای سردر واحدهای صنفی با پیگیری اتاق اصناف توسط دیوان عدالت اداری باطل شد.

وی درباره بازارهای ارزاق عمومی شهرداری افزود: بازارهای شهرداری  به یک موقعیت اقتصادی و درآمدزا برای شهرداری تبدیل شده است در صورتیکه باید به عنوان  نمونه عرضه محصولات فعال می‌شد.

رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه اقتصاد باید از بخش خصوصی حمایت کند تا واحدهای صنفی خرد و کوچک بتوانند در جایگاه اصلی خود قرار بگیرند، گفت:۴۰ درصد واحدهای تولیدی کشور متعلق به اصناف هستند که بسیاری از این واحدهای صنفی کوچک با مشکلات اقتصادی مواجهند و هیچ گونه حمایتی از آنها نمی شود.

بنانژاد خاطرنشان کرد: حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط مانع خروج ارز از کشور می شود و رشد اشتغال پایدار و دانش فنی را فراهم می کند.

رئیس اتاق اصناف مشهد بیان کرد: ۹۱ هزار واحد صنفی دارای پروانه در  مشهد وجود دارد که این واحدها در  ۱۰۵ اتحادیه مشغول فعالیت هستند، از این میان سه اتحادیه صنعت چاپ، زعفران و هتلداران به صورت استانی اداره می شوند، از مجموع واحدهای صنفی مشهد، ۱۷ درصد تولیدی، ۱۸ درصد خدمات فنی و ۶۵ درصد واحدهای توزیعی و خدماتی هستند.

وی گفت: ۹۵ واحد صنفی بدون پروانه در سال جاری پروانه فعالیت دریافت کردند و طی یک سال گذشته ۴۳ پروانه برای ایجاد فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای صادر شده است، از سه هزار فروشگاه مجازی فعال در  کشور نیز ۵۰۰ فروشگاه مجازی در مشهد فعالیت می کنند.

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: از ابتدای سال جاری چهار هزار و ۴۱۸ اخطاریه برای واحدهای صنفی بدون پروانه صادر شده، از این میان تعداد هزار و ۲۰۰ واحد صنفی بسته شده است.

وی به برگزاری جشنواره های فروش در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم زائر ورودی به مشهد مقدس باید جشنواره های مختلف فروش در دوره های زمانی مختلف برگزار شود.

بنانژاد با بیان اینکه افزایش هزینه‌های تولید، کاهش تمایل خرید کالا، افزایش بی رویه واحدهای صنفی در دوره های گذشته و عدم نظارت صحیح رکود نسبی را در بازار مشهد در پی داشته است، گفت: با توجه به تصویب قانون منع استفاده از دخانیات در اماکن عمومی از سال ۸۲ متاسفانه این قانون هنوز اجرایی نشده اما در صورت مشاهده موردی استفاده از دخانیات در کافی شاپ ها با متخلفان برخورد جدی می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار