X بستن تبلیغات
5. Fixed

وعده «نوبخت» برای تحویل به موقع لایحه بودجه ۹۶

گرچه لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ با تاخیر حدود ۴۰ روزه از موعد مقرر به مجلس تحویل شد، اما این‌بار رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده داد که لایحه بودجه ۱۳۹۶ حداقل به موقع تحویل دولت شود.

به گزارش شفقنا به نقل از ایسنا، اخیرا با تصمیم‌گیری که انجام شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در سال ۱۳۹۳ از سوی دولت یازدهم احیاء شده بود، بار دیگر تفکیک شده و به دو بخش «برنامه و بودجه» و «اداری و استخدامی» تجزیه شد.

بر این اساس، محمدباقر نوبخت اکنون – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه – بوده و از سویی دیگر جمشید انصاری – در سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی – قرار گرفت.

براین اساس امروز چهارشنبه در سازمان برنامه و بودجه مراسمی برای معارفه این انتصاب برگزار شد.

در این مراسم نوبخت با اشاره به این‌که با این تفکیک برنامه‌های مربوطه به هر دو سازمان با دقت و فرصت بیشتری پیگیری خواهد شد، اعلام کرد که بودجه سال ۱۳۹۶ را قول می‌دهد در زمان مقرر آن یعنی نیمه آذرماه تحویل مجلس دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه البته گفت که پیش‌بینی ما تحویل به موقع بودجه است، اما این‌که در فرصت باقی‌مانده موردی پیش آید قابل پیش‌بینی نیست، اما سازمان برنامه و بودجه لایحه را به موقع تحویل دولت خواهد داد تا به موقع تحویل مجلس شود.

این در حالی است که در سال گذشته لایحه بودجه برخلاف سال‌های قبل دولت یازدهم در ۲۷ دی‌ماه و با تاخیر بیش از ۴۰ روزه به مجلس تحویل داده شد، دلیل این موضوع همزمانی تدوین لایحه برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه و همچنین تعمد دولت برای تحویل این دو لایحه در زمان بعد از اجرایی شدن برجام اعلام شده بود به‌طوری که برجام در ۲۶ دی‌ماه رسما اجرایی شد و دولت این لوایح را که براساس فضای پساتحریم تدوین کرده بود در ۲۷ دی‌ماه به مجلس تقدیم کرد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار