X بستن تبلیغات
5. Fixed

نقد و بررسی Everybody’s Gone to the Rapture | پاسخی در نور

ما هنوز نمی دونیم, اما سعی می کنیم که بفهمیم, به جلو پیش می رویم تا به جواب برسیم.تو می تونی از آن ها استفاده کنی تا چیزی که دنبالشی را پیدا کنی,جواب ها…همه ی آن ها همینجا هستند.جواب ها را درون نور ها پیدا کن…

جملاتی که در ابتدای بازی از یک رادیو شنیده می شود از همان ابتدا اتمسفر این شهر زیبا را به صورت مرموزی نمایان می کند و هنوز بازی آغاز نشده بازیکن را به فکر وا می دارد.

علاوه بر آن از همان ابتدا یک راهنمایی خیلی ساده برای بازیکنان محسوب می شود که پس از گذشت مدت زمان کم از گیم پلی بازی, متوجه ی آن خواهید شد.

Everybody’s Gone to the Rapture یک بازی در سبک ماجراجویی است که توسط استودیو مستقل «The Chinese Room» با همکاری استودیو SCE Santa Monica توسعه یافته است.این بازی توسط شرکت Sony Computer Entertainment در آگوست سال ۲۰۱۵ برای کنسول PlayStation 4 منتشر شد. هر چند در ابتدا این بازی به عنوان یک بازی انحصاری برای مایکروسافت ویندوز یا همان PC اعلام شده بود، اما مدتی بعد به انحصار پلی‌استیشن ۴ در آمد.

Bazitalk-Everybodys-Gone-To-The-Rapture™_20150811153041

هم اکنون به تازگی سازندگان Everybody’s Gone to the Rapture اعلام کرده اند که قصد دارند نسخه ی PC این بازی را نیز در سال ۲۰۱۶ در دسترس علاقه مندان قرار دهند اما هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ی آن مشخص نکرده اند.

با این حال نسخه ی PS4 این بازی زمانی که منتشر شد آنقدر مورد توجه کاربران قرار گرفت که دیگران را نیز وادار به پیروی از آن ها کرده و اینگونه بود که توانست طرفداران بسیاری برای خود جذب کند.

داستان بازی ۱۰ از ۱۰

این بازی دارای یک داستان بسیار تاثیر گذار می باشد که کاراکتر های درون آن با وجود این که دیده نمی شوند و تنها یک نور و صدایی بیش نیستند, اما به اندازه ای احساسی در آن حضور پیدا می کنند که بازیکن به خوبی داستان را احساس می کند.

از آن جایی که کار شما در Everybody’s Gone to the Rapture پیدا کردن داستان شهر Rapture و این که چه اتفاقی در آن افتاده می باشد, بنابراین سر و کار داشتن با این کاراکتر ها بسیار زیاد است و همین یکی از عمیق ترین بخش داستان بازی محسوب می شود.

در Everybody’s Gone to the Rapture بازیکنان در یک شهر کوچک انگلیسی ساکن اند که مردمان آن جا به طرز خیلی مرموزی ناپدید می شوند.پس از این اتفاق بازیکنان موظفند که با چراغ های فانوس مانند و متحرکی که در دست دارند در شهر جست و جو کرده و بخش های مختلفی از داستان بازی را کشف کنند.در انتها با کنار هم قرار دادن بخش های یافت شده می توانند به نتیجه ی اصلی رسیده و راز ناپدید شدن ناگهانی مردم شهر را کشف کنند.

Everybodys-Gone-to-the-Rapture-1

در Everybody’s Gone to the Rapture بازیکنان می توانند به اشیاء مختلفی که در محیط قرار دارد دست بزنند و صرفا فیزیک بازی به گونه ای است که آیتم های مختلفی در آن قابل استفاده و جا به جایی می باشند.البته دقت داشته باشید که در بازی های این سبکی برای این که بخواهیم داستان اصلی آن را کشف کنیم باید به دنبال لوازم و آیتم های گوناگونی بگردیم.بنابراین سازندگان Everybody’s Gone to the Rapture نیز این قابلیت را در بازی قرار داده اند تا بازیکنان با استفاده از آن بتوانند داستان اصلی بازی را کشف کنند.

از آن جایی که بازی به صورت اول شخص می باشد در همان ابتدای بازی مشخص نیست که شخصیت اصلی چه کسی است اما در داستان بازی اتفاقات بسیاری رخ داده که بازیکن باید از آن ها سر در بیاورد.

در این بین با چیز های بسیاری رو به رو می شود و کشف می کند که چه بلایی بر سر این شهر زیبا افتاده, دلیل این که دروازه بسته شده و مردم شهر اجازه ی خروج نداشتند مشخص می شود.

علاوه بر آن با کمی کندوکاو می توانید بفهمید که چه کسانی باعث افتادن این اتفاق ناگوار و ناپدید شدن مردم شهر رَپچر بودند.

همانطور که می دانید تنها یک نفر نمی تواند به تنهایی یک شهر را به نابودی بکشاند بلکه در این میان افراد بسیاری هستند که عده ای خود خواسته و عده ای دیگر ناخواسته با آن ها همراه می شوند.

همین همراهی در انتها جمعی را می سازد که باعث می شوند اتفاقاتی این چنینی برای یک شهر صمیمی و قدیمی رخ بدهد.حال در این بازی شما تنها امیدی هستید که می توانید راز از دست رفتن تمام خاطراتی که در این شهر ساخته شد را بر ملا کنید.

everybodys-gone-to-the-rapture-3

پس هیچ وقت از هدف خود باز نایستید و به جلو پیش بروید, در این بازی بازیکن باید یقین داشته باشد که پاسخ سوال های بیشمار خود را تنها درون همین شهر می تواند پیدا کند.

درون نور های درخشان به دنبال پاسخ سوال هایت بگرد و مطمئن باش با کمی سعی و تلاش, جوابی قانع کننده و صحیح برای هر یک از آن ها پیدا می کنی.

داستان اصلی بازی به گونه ای است که شما باید خودتان آن را پیدا کنید و این امر هم به راحتی انجام نخواهد شد بنابراین در مراحل ابتدایی بازی سرگردانی زیاد است و شما بعضی اوقات نمی دانید دقیقا چه کار می کنید.فقط هدف ها را دنبال می کنید تا به یک نتیجه ی خاص برسید.

از این نظر Everybody’s Gone to the Rapture یک بازی خاص است چرا که یک داستان واضح ندارد, حداقل این داستان تا انتهای بازی به صورت کامل برای شما روشن نخواهد شد.

Everybodys-Gone-to-the-Rapture-4

داستان Everybody’s Gone to the Rapture مانند پازلی است که باید تکه های مختلف آن را در مراحل بازی پیدا کنید و پس از کنار هم قرار دادن آن ها به یک نتیجه ی خاص برسید.

به شخصه نظرم در مورد داستان بازی مثبت است و سازنده به خوبی می تواند حس کنجکاوری بازیکن را زیاد کند.همین امر باعث می شود بازیکن بخواهد مدام به مراحل بالاتر برود تا این که بتواند کمی داستان بازی را برای خود روشن تر کند.

شاید بهتر باشد بیشتر از این چیزی از داستان عمیق Everybody’s Gone to the Rapture نگویم چون اسپویل آن زیاد جالب نیست. اگر دوست دارید بیشتر با آن آشنا شوید پیشنهاد می کنم آن را تجربه کنید.

گیم پلی ۹٫۶ از ۱۰

همانطور که پیش از این نیز گفته شد سبک بازی به گونه ای است که شما می توانید به هر چیزی دست بزنید البته آن چیز صرفا باید قسمتی از داستانی باشد که نیاز است شما آن را پیدا کنید.

Everybodys-Gone-To-The-Rapture™_20150829215910

برای مثال این که بخواهید به گلدان یا لوازم مختلف اطراف دست بزنید امکان پذیر نیست اما در کنار آن کار های دیگری که برای پیش بردن گیم پلی بازی نیاز است در بازی امکان پذیر می باشد.

از همان ابتدا ی آغاز بازی معماها و پازل های بسیاری هستند که روی سر شما می ریزند و باید همیشه کنترل و دقت خود را بر روی بازی بگذارید تا به خوبی آن ها را حل کنید.

البته نمی توان نام آن ها را کاملا یک معما گذاشت چرا که تمامی آن ها یک جور راهنما برای شما محسوب می شوند, تا با قرار دادنشان در کنار هم, در انتها بازی توانید داستان شهر رَپچر را کشف کنید.

Everybodys-Gone-To-The-Rapture---_20150812195150

بازی به صورت اول شخص انجام شده و شما وظیفه دارید تا تمام قسمت های یک شهر بزرگ را بگردید و مدرک جمع کنید.این مدارک از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند که بخشی به صورت فیزیکی بوده و بخش دیگر نیز تنها باید به صورت احساسی درک شوند.

داستان بازی بسیار تاثیر گذار است و هر بازیکنی را تحت تاثیر خود قرار می دهد به گونه ای که تعدادی از کاربران واقعا دوست داشتند بدانند سرنوشت مردمان مختلف شهر رَپچر در انتهای بازی به کجا می رسد.

تمام گیم پلی Everybody’s Gone to the Rapture نیز در داستان آن نهفته است و سازنده بسیار عالی این دو بخش مهم بازی را با یکدیگر تلفیق کرده است.

2774155-7761299807-Raptu5

به زبان ساده تر شما برای رسیدن به داستان باید گیم پلی را تجربه کنید و تا انتهای آن نیز فقط و فقط به دنبال یک نتیجه ی معقول برای سوال های بسیاری که در ذهن دارید می گردید.

تمامی بخش های مختلف بازی را باید از گیم پلی آن فهمید و داستان اصلی را نیز با پیش بردن گیم پلی کشف خواهید کرد.بسیاری از بازی ها در همان ابتدا داستانی مشخص داشته و شما می دانید با چه چیزی دقیقا سر و کار دارید, اما در Everybody’s Gone to the Rapture شما تنها رازی در پشت پرده ای کلفت پیش رو دارید که برای کنار زدن این پرده باید سعی و تلاش بسیاری بکنید.

gaming_everybodys_gone_rapture_4_jpg_1400x0_q85

این داستان مبهم در هر مرحله از بازی کم کم تکمیل خواهد شد و در انتها شما بالاخره موفق می شوید پرده را کنار بزنید و راز اصلی داستان بازی را کشف کنید.

شخصیت اصلی و بازیکن آن در ابتدا هیچ دیدی از جایی که در آن حضور دارد نداشته و خود را درون شهری خالی از سکنه و ساکت می بیند که به نظر می رسد از بین رفته است.

داستان سرایی در Everybody’s Gone to the Rapture آنقدر عمیق است که تا نیمه های بازی شما اصلا نمی دانید چیز هایی که با آن ها رو به رو می شوید دقیقا چه معنی ای دارند.

در این بین شما با روح های مختلفی مواجه می شوید که هر کدام در گذشته یکی از مردمان شهر رَپچر محسوب می شدند و حالا دیگر در آن حضور ندارند.البته نمی توان آن ها را روح خواند چرا که تمامی آن ها در گذشته به سر می برند.

FB_IMG_14393370127781

شما در گیم پلی بازی با نور های درخشانی رو به رو می شوید که مشخص است هر یک از آن ها مردمان شهر هستند اما این بخش از بازی مانند فلش بک عمل می کند.

برای مثال شما می توانید اتفاقاتی که در گذشته در شهر رخ داده را به چشم ببینید.دو نفر با هم در حال صحبت هستند و حرف هایی بین آن ها رد و بدل می شود, این حرف ها پیش از این که شهر این طور خالی از سکنه بشود به زبان آمده اند.

اما شما در زمان حال آن ها را می شنوید, این نشانه هایی از این است که بخش هایی از اتفاقاتی که در گذشته رخ داده هم اکنون در جلوی چشمان شما نمایان می شوند.

Everybodys-Gone-To-The-Rapture™-Press-Demo_20150808212425

خب این نور ها دقیقا همان راهنماهایی بودند که در ابتدای مطلب گفتم, این نور ها صرفا کاراکتر های دیگر درون بازی هستند که شما با استفاده از دیالوگ ها و اتفاقاتی که بینشان رخ می دهد, داستان اصلی بازی را کامل کنید.

بازی بسیار مبهم و فکری است پس شما باید دقت داشته باشید که تمامی نُت ها و نوشته های موجود در بازی را مطالعه کنید.هر نوشته و ایمیل یا جمله ای که در محیط های مختلف مشاهده می کنید در Everybody’s Gone to the Rapture مهم است و حتما مورد استفاده قرار می گیرد.

در کنار آن همه ی سیستم ها را چک کنید, آگهی های روی برد های شهر را مشاهده کنید, اگر بازی به شما اجازه داد نامه ها را بخوانید.حتما به صدا ها گوش دهید چون مهم ترین بخش از داستان بازی توسط کاراکتر های نور مانند آن بیان می شود.

Rapture02

شما با استفاده از دیالوگ ها و اتفاقاتی که بین آن ها رخ می دهد بخش هایی از داستان بازی را پیدا می کنید پس سعی کنید حتما به همه ی آن ها دقت داشته باشید.

در این بین نام هر یک از کاراکتر ها در بازی نوشته می شود و اینگونه شما می توانید با آن ها آشنا شوید و بهتر آن ها را بشناسید.در این بازی قسمت هایی وجود دارد که شما می توانید باعث و بانی این اتفاقات را پیدا کنید, این افراد به یقین از مردمان همین شهر هستند و زمانی که شما با کاراکتر های مختلف آن آشنا می شوید, به خوبی می تواند تصمیم گیری کنید.

rapture5

یکی از قابلیت های زیبای درون بازی تصمیم گیری است, شما می توانید افراد خاصی را مورد هدف قرار دهید و اینگونه داستان اصلی بازی و راز بزرگ آن را بهتر و راحت تر کشف کنید.

یادتان باشد شما در یک شهر بزرگ تنها هستید پس حتما نقشه ها را بخوانید تا بتوانید با استفاده از آن ها یک راه برای حل معماها و پشت سر گذاشتن مرحله ی مورد نظر پیدا کنید.

شاید باید همینجا ذکر کنم که برای تجربه ی این بازی نیاز است تا زبان انگلیسی را به اندازه ی کافی بدانید چرا که نوشته های مختلف در بازی به زبان انگلیسی بوده و برای خواندن آن ها باید حداقل کمی با این زبان آشنا باشید.

2923584-everybody's+gone+to+the+rapture™_20150816194136

همانطور که ذکر شد دیالوگ های مختلف و صداهایی که در بازی وجود دارد هم می توانند به شما کمک کنند تا پازل ها را حل کنید.برای بهتر متوجه شدن صدا ها و دیالوگ های درون بازی زیرنویس انگلیسی در بازی وجود دارد تا شما با استفاده از آن راحت تر بتوانید دیالوگ ها را متوجه شوید.

شاید این یکی از مشکلات موجود در Everybody’s Gone to the Rapture باشد اما خب در هر حال هر بازی ویژگی های مختص به خود را دارد و در شهر رَپچر هم نیاز است برای حل معماها و رسیدن به داستان اصلی, نوشته های مختلفی را بخوانید.

در تمامی این نوشته ها ممکن است راهنمایی برای پیدا کردن آبجکت ها و آیتم های جدید و مورد نیاز وجود داشته باشد پس حتما باید به آن ها دقت داشته و تمامی آن ها را مطالعه کنید.با استفاده از آن ها می توانید راحت تر پازل های موجود در بازی را حل کرده و مراحل مختلف را با سرعت بیشتری به پایان برسانید.

nn3b

Everybody’s Gone to the Rapture در ابتدا کلی راز دارد که همین امر بازیکن را وادار می کند به بازی ادامه دهد و مدام بخواهد به مراحل بالاتر برسد تا بتواند این راز ها را کشف کند.شما سوالات بسیاری در ذهن دارید که فقط با طی کردن گیم پلی می توانید یک پاسخ منطقی برای آن ها پیدا کنید.

از آن جایی که محیط بازی بسیار گسترده و تو در تو است پیدا کردن آیتم های مختلف در آن کمی دشوار است که همین امر خود باعث فکری تر شدن بازی و لذت بخش تر شدن گیم پلی آن می شود.

وجود این محیط ها و مکان های بزرگ نیاز دارد شما حافظه ای قوی داشته باشید چرا که باید بدانید از چه راهی وارد شدید و هنگام بازگشت باید از چه راهی استفاده کنید تا دوباره به مکان مورد نظر خود برسید.این امر نیاز به حافظه ی قوی دارد تا بتوان راه ها و قسمت های مختلف این شهر بزرگ را به خاطر سپرد.

1280x720-sDQ

البته لازم به ذکر است که شما یک راهنمای خوب در این بازی دارید که جرمی نام دارد.او هم قبلا یکی از مردمان شهر رَپچر بوده و هم اکنون به صورت یک نور درخشان و شبیه به مردمان دیگر مشاهده می شود.

او به شما کمک می کند هدف خود را بشناسید و به سمت آن بروید, پس از آن می توانید بخشی دیگر از داستان بازی را کشف کرده و آن را در کنار دیگر اندوخته های خود قرار دهید.

ScreenShot0902.0

در این بازی نمی توانید بدوید و یا بپرید تنها کاری که باید انجام دهید قدم برداشتن با سرعتی متعادل است .اما خب نگران نباشید در Everybody’s Gone to the Rapture هیچ چیزی برای ترسیدن یا فرار کردن وجود ندارد و شما به راحتی می توانید در شهر کاوش کنید.

این را صرفا نمی توان یک مشکل دانست چرا که با وجود این محیط خارق العاده و زیبا چه اشکالی دارد با سرعتی متعادل و عادی بازی را طی کنید, شما می توانید به محیط اطراف خود هم بیشتر توجه کنید و این امر خود بسیار لذت بخش است.

بنابراین به نظر من این امر هیچ چیزی از گیم پلی زیبای Everybody’s Gone to the Rapture کم نمی کند و باعث نمی شود ذره ای از کیفیت و عالی بودن آن کم شود.

شما با همین قدم زدن حداکثر طی ۴ ساعت می توانید کل بازی را تجربه کرده, داستان را پیدا کنید و گیم پلی را با موفقیت به پایان برسانید.

البته بستگی دارد که چه قدر محو محیط های مختلف آن می شوید و وقت را هدر می دهید, چرا باید منکر شوم وقتی شهر رَپچر به خوبی می تواند بازیکن را محو زیبای های بسیار خود کند.

(JPEG Image, 1000 × 563 pixels)

همین بخش از گیم پلی است که ممکن است باعث شود شما وقت بیشتری روی آن بگذارید, یا این که ممکن است پیدا کردن محیط های مختلف و داستان کمی برای شما متفاوت باشد و گیم پلی با روند خاص خود به جلو پیش برود.

با این حال باز هم زمان زیادی برای به پایان رساندن Everybody’s Gone to the Rapture نیاز نخواهید داشت.

فیزیک ۱۰ از ۱۰

فیزیک درون بازی آنقدر طبیعی به نظر می رسد که وقتی درون رودخانه ای قدم می گذارید می توانید انشعاب درون آب را ببینید چرا که با برخورد به آن به طور طبیعی این اتفاق رخ می دهد.

بری مثال زمانی که از زیر ملحفه های سفید رنگی که بر روی طنابی آویزانند می گذرید, پارچه به نرمی از سر شخصیت اصلی عبور کرده و پس از تکان های آرام و منحنی مانند دوباره در هوا خود را به دست باد می دهد.

Everybody's Gone To The Rapture™_20150812222908

بهترین مثال همین است که باد درون بازی به راحتی حس می شود و نسیم های آرام شهر می توانند این پارچه ها را به پرواز در بیاورند و محیط بازی را زیبا تر کنند.

همین امر خود خبر از فیزیک عالی این بازی را می دهد که به خوبی هم توانسته مورد توجه کاربران مختلف قرار بگیرد.

گرافیک ۱۰ از ۱۰

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد Everybody’s Gone to the Rapture از گرافیک فوق العاده ای تشکیل شده است و اولین بخش از بازی محسوب می شود که بازیکن را محو خود می کند.

اگر شما قدم بر جهان گسترده ی Everybody’s Gone to the Rapture بگذارید نمی توانید به هیچ چیزی جز محیط های زیبای آن فکر کنید.

کاربران مختلفی که تاکنون این بازی را تجربه کرده اند در ابتدا محیط ها و گرافیک آن را تحسین کرده و پس از آن داستان تاثیر گذار بازی را دوست داشته اند.

everybodys-gone-to-the-rapture-screen-06-ps4-us-14apr15

در Everybody’s Gone to the Rapture شما شهری بزرگ و خالی از هر انسانی را پیش رو دارید که زیبایی های بسیاری دارد, علاوه بر محیط های اطراف خانه ها و قسمت های مختلف شهر نیز خیلی زیبا و دوست داشتنی طراحی شده اند.

رَپچر شهری در انگلستان است که با وجود آب و هوا و محیط های مختلف آن می توان فهمید که در بخش مرطوب این کشور واقع شده است, چرا که تمامی محیط های مختلف آن طبیعی بوده و سرسبز می باشند.

پارک های زیبا خانه هایی تزئین شده با گل های رز و درختان خود رو که از دیوار های آن ها بالا رفته و زیبایی این خانه ها را بیشتر کرده است.

در مقابل جنگل های فوق العاده طبیعی با رودخانه های زیبا, گندمزار های طلایی رنگی که با تاب نور خورشید به آن ها درخششی خیره کننده دارند.

5214856341568

آسمان های صاف و آبی با ار های سفید رنگ که حرکت آن ها را به وضوح و زیبایی مشاهده می کنیم.همه و همه نشانگر گرافیک زیبا و دوست داشتنی این بازی می باشند.

در مقابل درختان با دقتی بسیار طراحی شده اند به گونه ای که با کمی دقت می توان حتی نوع آن ها را هم تشخیص داد, مزرعه های بسیار سرسبز و اصطبل های بزرگی که در گوشه ای از آن ها ساخته شده اند.

everybodys-gone-to-the-rapture-screen-08-ps4-us-14apr15

شما در محیط های مختلف بازی می توانید حتی ریز ترین بخش را نیز مشاهده کنید, تمامی جزئیات درون بازی به صورت دقیق طراحی شده است به گونه ای که شما حتی انعکاس نور خورشید را هم می توانید ببینید.

برای مثال زمانی که نور از پنجره ای به داخل اتاق می تابد ذرات غباری که در هوا وجود دارند را همانند کرم های شب تاب و زیبایی نشان می دهد که گویی در آسمان شب می درخشند.

everybodys-gone-to-the-rapturee284a2_20150811165235

شب و روز نیز بسیار عالی انجام گرفته و در بخشی از گیم پلی بازی نیز شاهد کسوفی بسیار دیدنی و زیبا هستید که گویی در دنیای واقعی رخ داده است.این بخش از گیم پلی Everybody’s Gone to the Rapture آنقدر توجه بازیکن را به خود جلب می کند که امکان ندارد بعد از دیدن آن گرافیک بازی را بد بداند.

thechineseroom-rapture

از آن جایی که این بازی برای اولین بار برای پلتفرم نسل جدید و پر قدرت PS4 عرضه شد با وجود چنین امکانات زیبایی به خوبی توانست خود را نشان دهد و مورد استقبال کاربران بسیاری قرار بگیرد.

این امر نشان دهنده ی این است که سازندگان کوچک ترین بخش از محیط بازی حتی ذرات گرد و غبار را هم به خوبی طراحی کرده اند.

صدا گذاری ۱۰ از ۱۰

در کنار گرافیک عالی بازی بدون شک قدم زدن در این محیط های زیبا نیاز به یک چیز دیگر هم دارد که آن صدا گذاری بازی است.

Everybody's-Gone-To-The-Rapture™_20150806002410

خوشبختانه در Everybody’s Gone to the Rapture در کنار دیگر قابلیت های عالی بازی صداگذاری نیز بسیار زیبا و طبیعی انجام گرفته است.شما در هنگام تجربه ی گیم پلی به خوبی می توانید صدای هر چیزی که در محیط وجود دارد را بشنوید.

از آن جایی که شهر خالی است و سکوت همه جا را پر کرده صدا گذاری خیلی مهم می شود و شما باید محیط اطراف خود را با دقت مشاهده کنید.در Everybody’s Gone to the Rapture صدای آواز پرندگان, خش خش برگ ها به زیر پا, صدای قدم زدن در گندمزار, صدای جیرجیرک ها در شب, صدای زوزه های باد و تکان خوردن برگ درختان نیز به خوبی و واضح شنیده می شود.

2847568-screenshot_001

شما با باز و بسته کردن در های مختلف می توانید صدای جیر جیر لولاهای آن ها را هم به خوبی بشنوید و برخورد های مختلف به محیط اطراف نیز به وضوح شنیده می شوند.

در کنار این جزئیات دیالوگ های مهم درون بازی هستند که در قسمت صداگذاری آن قرار می گیرند.خوشبختانه به دلیل صداگذاری عالی و بی نقص Everybody’s Gone to the Rapture ما شاهد دیالوگ هایی احساسی و بسیار شگفت انگیز از کاراکتر های درون بازی هستیم.

با توجه به داستان احساسی و غم انگیز Everybody’s Gone to the Rapture که نمی توانم آن را برایتان بازگو کنم, این دیالوگ های زیبا با استفاده از این صداگذاری عمیق بازی را بهتر از همیشه نشان می دهند.

موسیقی ۱۰ از ۱۰

در انتها به یکی دیگر از قسمت های شکفت انگیز بازی Everybody’s Gone to the Rapture می رسیم که موسیقی کلاسیک و زیبای آن است.

هنوز بازی را آغاز نکرده شما یک موسیقی بسیار زیبایی را می شنوید که با محیط خیره کننده ی آن تلفیق شده و در انتها احساسی باور نکردنی را به بازیکن القاء می کند.

Everybodys-Gone-To-The-Rapture™_20150811182828

یک بازی در کنار یک گرافیک زیبا و گیم پلی روان نیاز دارد از نظر موسیقی نیز غنی باشد تا بتواند به عنوان یک بازی همه چیز تمام شناخته شود.

همانطور که می دانید Everybody’s Gone to the Rapture دارای محیط های بسیار زیبا و پهناوری است که هنگام گذر از میان آن ها در کنار گرافیک زیبا و خیره کننده ی بازی می توان احساس خوبی را تجربه کرد.

حال اگر این زمان ها با موسیقی آرامش بخش این بازی تلفیق شود چه خواهد شد؟؟ بله درسته آن وقت است که تلفیقی بین دنیای داخل این بازی و موسیقی داخل آن صورت می گیرد. تلفیقی که می تواند خاطرات زیبایی از تجربه ی Everybody’s Gone to the Rapture را برای ما ثبت کند.

large

موسیقی اصلی بازی بیشتر به صورت کلاسیک است و آهنگساز سعی کرده تا تمامی آن ها را متناسب با داستان, اتفاق های درون آن, محیط های زیبا و دیالوگ های متفاوت بازی متناسب تالیف کند.

همین امر خود یکی از مهم ترین ویژگی های بخش موسیقی بازی Everybody’s Gone to the Rapture ایت که باعث شده گیم پلی و داستان عمیق آن بیشتر از حد معمول به چشم بیاید.

نتیجه گیری ۱۰ از ۱۰

من هنگام تجربه ی Everybody’s Gone to the Rapture احساس خوبی داشتم و هیچ کدام از قابلیت های درون بازی باعث آزار یا خسته شدن من نشد.الفبته بماند که این بازی طرفداران مخصوص به خود را دارد و سبک آن به گونه ای است که هرکسی ممکن است از تجربه ی گیم پلی لذت نبرد.

اما Everybody’s Gone to the Rapture برای کاربرانی که به این مدل بازی های ماجرایی و داستانی علاقه مند هستند بسیار مناسب است و بدون شک مورد توجه آن ها قرار می گیرد.

Everybodys-Gone-To-The-Rapture™_20150811214804

شاید مشکلاتی در گیم پلی بازی وجود داشته باشد اما به نظر من این مشکلات در مقابل تمامی زیبایی ها و ویژگی های منحصر به فردی که قسمت های مختلف بازی داشتند هیچ است.

من به شخصه می توانم این مشکلات کوچک و جزئی را میان تمامی امکانات زیبای بازی پنهان کرده و از آن ها چشم پوشی کنم.بنابراین تصمیم گرفتم نمره ی ۱۰ را به Everybody’s Gone to the Rapture بدهم, پیشنهاد می کنم اگر از دوست داراین این سبک بازی ها هستید حتما Everybody’s Gone to the Rapture را تجربه کنید.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار