سالن برای تشویق˝ابد و یک روز˝ ایستاد/ رخصت کارگردان ایستاده در غبار از حاتمی کیا

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، هیئت داوران بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر "ابد و یک روز" به کارگردانی سعید روستایی را شایسته دریافت سیمرغ بلورین بخش کارگردانی نیز اعلام کرد.

سعید روستایی با حضور روی سن برای دریافت جایزه این بخش با تشویق بسیار زیاد مواجه شد.

محمد سلوکی مجری مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر با کنایه بیان کرد آقای فراستی در سالن حضور دارند. تا اینکه روستایی پشت میکروفن آمد و دوباره با تشویق همراه شد.

روستایی پس از دریافت جایزه گفت: قدم اول اطمینان است. هیچ‌کس حتی برای لحظه‌ای این فیلمنامه را باز نمی‌کرد که بخواند. من از آقای سعید ملکان تهیه‌کننده فیلم تشکر می‌کنم.

روستایی در پایان آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت که سکه‌ها و جایزه‌اش از دستش افتاد.

هیئت داوران بخش نگاه نو در ادامه "ابد و یک روز" را به عنوان بهترین فیلم این بخش نیز معرفی کرد. سیمرغ بلورین این بخش به سعید ملکان تهیه کننده این اثر اهدا شد.

"ابد و یک روز" در بخش سودای سیمرغ نیز در 10 بخش نامزد دریافت جایزه است. اولین فیلم بلند داستانی روستایی در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول زن (پریناز ایزدیار)، بازیگر نقش اول مرد (پیمان معادی)، بازیگر نقش مکمل زن (شیرین یزدان‌بخش)، بازیگر نقش مکمل مرد (نوید محمد‌زاده)، فیلمنامه (روستایی)، تدوین (بهرام دهقانی)، صدا (امین میرشکاری و سید علیرضا علویان) و چهره‌پردازی (سعید ملکان) شانس دریافت جوایز بخش سودای سیمرغ را دارد.

از سوی دیگر سیمرغ بلورین هیئت داوران بخش نگاه نو به محمدحسین مهدویان برای فیلم "ایستاده در غبار" اعطاء شد او نیز با تشویق‌های مکرر حاضران روبرو شد.

مهدویان بعد از دریافت جایزه خود گفت: امیدوارم قدر بزرگان سینمای ایران را بدانیم. خیلی حیف بود که ابراهیم حاتمی کیا در این سالن نیست. من با رخصت از ابراهیم حاتمی کیا این جایزه را می‌گیرم./ هنرآنلاین

115

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار