X بستن تبلیغات
5. Fixed

جانشین فابیوس مشخص شد

«ژان مارک آیرول» نخست‌وزیر سابق فرانسه به عنوان گزینه دولت اولاند برای تصدی پست وزارت امور خارجه پس از کناره‌گیری «لوران فابیوس» معرفی شد.

خبرگزاری فارس: پس از آنکه دیروز «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه از تصمیم خود برای استعفا خبر داد و بنا شد به دومین مرد قدرتمند فرانسه یعنی رئیس شورای قانون اساسی کشورش منصوب شود، گمانه‌زنی‌ها در خصوص جایگزین وی شروع شد.

ابتدا شایع شد که «سگولن رویال» معشوقه سابق «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فعلی فرانسه به این پست می‌رسد اما حالا منابع آگاه به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که «ژان مارک آیرول» نخست‌وزیر اسبق برای تکیه زدن به کرسی وزارت امور خارجه، از سوی دولت معرفی شده است.

آیرول از سال 1989 وارد سیاست شد و به سمت شهرداری نانت رسید؛ سمتی که آن را تا 23 سال بعد یعنی سال 2012 حفظ کرد. این کهنه‌کار سیاست که از سال 1997 تا 2012، ریاست حزب سوسیالیست مجلس فرانسه را نیز بر عهده داشت، از سال 2012 تا 2014 به مدت 2 سال، پست نخست‌وزیری را نیز تجربه کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار