واکنش نیروی دریایی آمریکا به انتشار تصویر ملوان گریان توسط ایران

نیروی دریایی آمریکا که دستگیری ملوانان این کشور در آب‌های ایران را "عصبانی کننده و غیر قابل قبول" خوانده بود، پخش تصاویر گریه ملوان آمریکایی را محکوم کرد.

به گزارش افکار ، نیروی دریایی سپاه پاسداران روز 22 دی دو قایق آمریکایی را که وارد آب‌های ایران شده بود توقیف و ملوانان آنها را بازداشت کرد. آمریکا مدعی است این قایق‌ها از بحرین عازم کویت بودند.

ملوانان بازداشت شده پس از 16 ساعت آزاد شدند.

کیوین استفانز، سخنگوی نیروی قرارگاه مرکزی نیروی دریایی آمریکا، روز گذشته (چهارشنبه) گفت که نیروهای ایرانی باید این ملوانان را تا آب‌های بین‌المللی اسکورت کرده و در مشکلات مکانیکی که برای آنها رخ داده بود پیشنهاد کمک ارائه می‌کنند.

وی گفت: «ملوانان حرفه‌ای می‌دانند که کمک به ملوانان دیگر که دچار مسائل مکانیکی شده و یا راه خود را در دریا گم کرده‌اند یک وظیفه و الزام است. ما از اینکه دیپلماسی در پایان ماجرا ثمربخش بود قدردان هستیم اما اگر نیروهای دریای ایران به صورت حرفه‌ای و مسئولانه عمل می‌کردند کار به آنجا نمی‌کشید.»

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار