X بستن تبلیغات
5. Fixed

حاشیه های دهمین روز جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر

آخرین روز جشنواره فجر با نشست فیلم ها خشم و هیاهو و سیانور آغاز شد و حاشیه هایی را به همراه داشت.

روز آخر در بخش هنر و تجربه دو فیلم «اینجا کسی نمی میرد» و «گاهی» به نمایش درآمد که برای فیلم اول با بازی هومن سیدی تعداد اندکی حضور داشتند و برای دومین فیلم که به صورت سلفی فیلمبرداری شده بود تعداد حاضران بیشتر شد.

 در مراسم فرش قرمز «گاهی» حضور عوامل با لباس های متحدالشکل جلب توجه می کرد.

 همانطور که انتظار می رفت برای «سیانور» ظرفیت سالن پر شد و این فیلم همزمان در دو سالن 4 و 5 هم به نمایش درآمد.

 با توجه به نزدیکی موضوع فیلم با «امکان مینا» بسیاری این دو را با هم مقایسه کردند و معتقد بودند داوران در حق این فیلم اجحاف کردند.

 «سیانور» تنها فیلم این دوره بود که در تیتراژ پایانی اش از ترانه استفاده کرده است و با صدای محمد معتمدی اجرا شد.

 در مراسم فرش قرمز این فیلم بابک حمیدیان و مهدی هاشمی حضور نداشتند و هانیه توسلی که عنوان پرکارترین بازیگر زن این دوره را یدک می کشد برای اولین بار در جشنواره 34 به کاخ جشنواره آمد.

 «به دنیا آمدن» آخرین فیلم به نمایش درآمده در کاخ جشنواره بود که در سانس 21 به روی پرده رفت. پیش از آغاز این فیلم مراسم نورافشانی در محوطه برج میلاد برگزار شد.

 در پایان این فیلم و همزمان با تیتراژ پایانی یداله نجفی صدابردار فقید مورد تشویق قرار گرفت.

 بعد از نمایش «به دنیا آمدن» سالن برای آماده شدن دکور اختتامیه در اختیار تیم برگزاری این مراسم به کارگردانی محمد پرویزی قرار گرفت.

 شب گذشته همچنین انیمیشن «فهرست مقدس» در سالن های 4 و 5 نمایش داده شد.

 روز دهم که با نشست سه فیلم آغاز شد با نشست دو فیلم به نمایش درآمده در روز آخر به پایان رسید که اجرای این نشست ها را نیز حمیدرضا مدقق بر عهده داشت.

 این در حالی بود که بعد از فیلم «به دنیا آمدن» بلندگوی سالن همایش ها مدام از پایان برنامه ها خبر داد و حاضران را به ترک مرکز همایش ها دعوت کرد.

 علی رغم برپایی نشست «سیانور» در ساعت حدود 23 شب اما اکثر صندلی های سالن سعدی پر شد و در پایان این نشست هم عوامل این فیلم که در هیچ بخشی نامزد دریافت جایزه نشده اند با علامت پیروزی عکس یادگاری گرفتند.

 نشست آخر هم که به فیلم «به دنیا آمدن» اختصاص داشت علت نمایش این فیلم در سانس آخر کاخ جشنواره مورد سوال هدایت هاشمی و محسن عبدالوهاب قرار گرفت و آنرا اجحاف در حق فیلمشان دانستند.

 کارگردان فیلم همچنین با اشاره به همزمانی فرش قرمز فیلمش در کاخ مردمی جشنواره و برج میلاد گفت: در پردیس ملت در میان مردم بودیم که مجبور شدیم به اینجا بیاییم و اگر وساطت مدیر کاخ جشنواره نبود روی فرش قرمز نمی رفتیم.

 تماشاگران فیلم های روز آخر هم بار دیگر در دو فیلم از چهار فیلم به نمایش درآمده شاهد صحنه های مرگ و کشته شدن بودند و درهر چهار فیلم صحنه های متعددی از کشیدن سیگار وجود داشت.

 مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی زوج بازیگری که در این دوره هرکدام تنها یک فیلم در جشنواره داشتند آثارشان در روز آخر به نمایش درآمد.

 بیشتر شدن تجسس های هنگام ورود به کاخ جشنواره در روز آخر شایعه حضور یک مقام عالی رتبه را در مراسم اختتامیه قوت داده بود.

 بعد از تذکر ایسنا در حاشیه های روز نهم مبنی بر عدم توزیع کاتالوگ جشنواره، سرانجام این کتاب دایره ای شکل در روز آخر جشنواره عرضه شد!.

 حاج صادق آهنگران و عبدالرضا هلالی از مداحان به همراه بیژن نوباوه و علیرضا محجوب نمایندگان مجلس از حاضران در روز آخر برج میلاد بودند و از سینماگران جدید هم می توان به داود میرباقری، همایون ارشادی، رضا بابک، آتیلا پسیانی و مونا زندی حقیقی اشاره کرد.

 

مهدی پاکدل و اندیشه فولادوند  ، حاشیه های جشنواره فجر ، ‌ بازیگرانمهدی پاکدل و اندیشه فولادوند بازیگران گاهیعوامل فیلم گاهی ، ‌ بازیگران ، ‌ آخرین روز جشنواره عوامل فیلم گاهیبرج میلاد ، ‌ آخرین روز جشنواره ، بازیگران فیلم سیانورنورافشانی برج میلاد

 

بهنو ش طباطبایی ، بازیگران فیلم سیانور ، ‌بهنوش طباطباییبهنوش طباطبایی بازیگر سیانوربهروز شعیبی ، ‌بهنوش طباطبایی ، مهدی پاکدلبهروز شعیبی کارگردان فیلم سیانور

 

هانیه توسلی ، مهدی پاکدل ، اندیشه فولادوندهانیه توسلی در نشست خبری فیلم سیانور

 

ساعد سهیلی و آناهیتا افشار ، اندیشه فولادوند ، بازیگران در جشنوارهساعد سهیلی و آناهیتا افشار

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار