‌ساخت پالایشگاه‌‌ با جدیدترین تکنولوژی‌‌ ‌توسط مهندسان ایرانی‌‌

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری میزان، مهدی شریفی عصر امروز در مراسم افتتاح مجتمع پالایشگاهی زاهدین در کیلومتر 9 جاده قدیم کاشان گفت: مجتمع پالایشگاهی زاهدین با سرمایه 72 هزار میلیارد ریالی در مساحت 45 هزار متر مربع راه‌اندازی شد تا گامی در راستای جلوگیری از خام‌فروشی نفت برداشته شود.

وی افزود: با افتتاح فاز نخست این پالایشگاه برای 320 نفر اشتغال ایجاد شد و در صورت راه‌اندازی فاز دوم آن در سال آینده این رقم به 450 نفر به شکل مستقیم و 2 هزار نفر به شکل غیرمستقیم خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ابراز کرد: با وارد کردن خوراک این پالایشگاه از بندر امام، اصفهان، تهران و سایر شهرها می‌توانیم بنزین، گازوئیل و سایر محصولات پتروشیمی را تولید کنیم و این گامی برای جلوگیری از واردات است.

وی با اشاره به حضور ایران در بازار بین‌المللی پتروشیمی تصریح کرد: کشور ما حتی در شرایط تحریم نیز محصولات پتروشیمی خود را در بازارهای دنیا می‌فروخت و این امر حاکی از عزم جدی مسئولان برای فعالیت در این عرصه است.

شریفی اضافه کرد: دفاتر و شرکت‌های پتروشیمی ایران در بسیاری از کشورهای دنیا از چین تا اروپا حضور و فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی از حمایت از بخش خصوصی خبر داد و گفت: شرکت بازرگانی پتروشیمی از مجتمع‌های پتروشیمی خصوصی که نیاز به کمک برای توسعه فعالیت دارند پشتیبانی می‌کند چون یکی از اهداف اصلی ما جلوگیری از خام‌فروشی نفت است.

وی با بیان اینکه مجتمع پالایشگاهی زاهدین ایجاد آلودگی نمی‌کند گفت: طراحی این مجتمع به گونه‌ای است که هیچ‌گونه آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کند و می‌توان گفت یک پالایشگاه سبز است.

شریفی خاطرنشان کرد: جدیدترین تکنولوژی‌های آمریکایی در عرصه پتروشیمی و پالایشگاه‌سازی توسط مهندسان ایرانی در این مجتمع اجرا شده‌اند تا آسیبی به محیط زیست استان وارد نشود.

وی با اشاره به عدم استفاده از گوگرد در مجتمع پالایشگاهی زاهدین ابراز کرد: یکی از مشکلات اصلی پالایشگاه‌ها استفاده از گوگرد است که سبب ایجاد آلودگی فراوانی می‌شود اما در این پالایشگاه کمتر از یک صدم حد معمول گوگرد استفاده می‌شود تا به قیمت توسعه صادرات، محیط زیست از بین برده نشود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده امیدواریم فاز دوم این پالایشگاه در سال آینده راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار