X بستن تبلیغات
5. Fixed

تایید صلاحیت 65 داوطلب انتخابات مجلس در چهارمحال و بختیاری

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: 65 نفر در این استان واجد صلاحیت قانونی برای ورود به عرصه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری در نشست خبری با اشاره به اینکه 146 نفر برای انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: مجموعا 26 نفر در مراحل مختلف انصراف داده بودند. از 120 نفر باقیمانده، 39 نفر صلاحیت‌شان احراز نشد و 16 نفر هم دارای عدم احراز صلاحیت بودند.

وی تعداد افراد تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابی اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ، بروجن، شهرکرد، بن و سامان و لردگان را به ترتیب 19، 17، 12 و 17 نفر و تعداد افرادی که صلاحیت‌ آن‌ها تایید نشد به ترتیب 3، 3، 6، و 4 نفر عنوان کرد.

وی گفت: در حوزه‌های انتخابی اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ 9 نفر، برجن شش نفر، شهرکرد، بن و سامان 12 نفر و ذر لردگان 12 نفر واجد شرایط حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نبودند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان با اشاره به رشد بیش از دو برابری تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی در این دوره، تصریح کرد: حجم تاییدی‌ها توسط هیات‌های اجرایی بی‌سابقه بوده است که در چنین شرایطی کار شورای نگهبان بسیار سخت خواهد بود.

وی استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی را مکانیزم قانونگذار برای احراز نماینگان عنوان کرد و گفت: وظیفه شورای نگهبان در انتخابات نظارت عام و گسترده است؛ چرا که این شورا ضامن اسلامیت و جمهوریت نظام است.

جعفری معیار اصلی برای تایید صلاحیت نامزدها در انتخابات را احزار شرایط نمایندگان دانست و تاکیدکرد: در تایید صلاحیت‌ها اصل برائت شرط نیست بلکه باید تمام شرایطی که قانون برای تایید صلاحیت‌ها عنوان کرده احراز شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار