Xبستن تبلیغات

کرار؛ جدیدترین تانک ایرانی با قابلیت های T90

به گزارش پارس به نقل از فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی به منظور تشریح دستاوردها و توانمندی‌های نظامی کشور بخصوص در حوزه موشکی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما حضور یافت.

وزیر دفاع در این گفتگو با اشاره به تحویل انبوه موشک های هواپایه کروز نصر به نهاجا گفت: ما همواره به دنبال ارتقای تجهیزات هستیم و موشک نصر هم که هواپایه شد، تا پیش از این ساحل به دریا و سطح به سطح بود که برای اینکه روی هواپیما نصب شود، تغییراتی روی آن اعمال شد.

وی افزود: این موشک قابلیت شلیک از روی جنگنده فانتوم F4 را پیدا کرده است.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه ما همواره طبق برنامه ریزی، تحویل دهی محصولات را در دستور کار داریم، گفت: ما توانسته‌ایم رادار نجم را به نتیجه رسانده و شناورهای زیادی را تولید کنیم.

وی از ساخت جدیدترین تانک ایران بانام «کرار» خبر داد و افزود: طراحی این تانک از صفر تا 100 در صنعت دفاعی صورت گرفته و اگر ویژگی‌های آن بهتر از تانک T90 (روسیه) نباشد، کمتر هم نیست.

دهقان افزود: این تانک در رده پیشرفته‌ترین تانکهای جهان است.

وزیر دفاع همچنین از تحویل مجموعه ای از شناورها به نیروی دریایی سپاه در هفته آینده خبر داد.

وی با اشاره به حواشی تست موشک عماد اظهار داشت: موشک عماد تولید انبوه می‌شود اما همین موشک در دقت اصابت بهتر خواهد شد و سال آینده ورژن دوم آن رونمایی خواهد شد.

سردار دهقان با تاکید بر اینکه ما باید به سمت سیستم‌های هدایت ارزان برویم، از تست نمونه اولیه آن تا پایان سال خبر داد.

وزیر دفاع با بیان اینکه موشک عماد نقض برجام یا قطعنامه 2231 نیست و آنها (غربی‌ها) این موشک را نقض قطعنامه قبلی می‌دانستند، افزود: ما هیچوقت قصد استفاده از کلاهک‌های اتمی را نداشته ایم و این یک تهمت بود.

وی گفت: تست موشک عماد را به این دلیل انجام دادیم که به دنیا بگوییم برنامه‌ های خود را به هیچ عنوان تعطیل نمی‌کنیم.

وزیر دفاع به نامه اخیر رئیس جمهور اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه های ما دارای زمان بندی است و نامه رییس جمهور هم تاکید بر تسریع و گسترده کردن برنامه های ما بود.

سردار دهقان با بیان اینکه جریان های افراطی و صهیونیستی برای فشار به ایران این موشک را بهانه کردند، گفت: آنها می‌گفتند ایران به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی است در حالیکه خود بخود با توجه به جریان مقاومت و اوضاع منطقه، این رژیم نابود خواهد شد و البته ما هم در هر شرایطی از مقاومت اسلامی حمایت می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص خرید سامانه موشکی S300 از روسیه گفت: اولین هیات آموزشی ایران ظرف دو سه روز آینده به کشور برمی‌گردد و هیات بعدی اعزام خواهد شد.

وزیر دفاع گفت: سامانه‌های S300 آماده و حتی بسته‌بندی هم شده و در حال فکر برای انتقال آن هستیم که بخشی از آن را در 3 ماهه اول سال میلادی و بخش دیگر را بعد از آن را تا نیمه اول سال آینده میلادی تحویل می‌گیریم.

سردار دهقان با بیان اینکه موضوع S300 قدیمی شده است، گفت: به هرحال شاید این سامانه مشکلاتی داشته باشد که رفع خواهد شد و ما هم در قرار داد گنجاندیم که تغییرات جدید در آن اعمال شود و سیستم بروز شده است.

وی تاکید کرد: اگر به S400 هم نیاز داشته باشیم آن را می‌گیریم.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: البته ما سیستم پدافندی برد بلندی را نیز در کنار این موارد طراحی و تولید کردیم که نمونه اولیه آن تا پایان سال 95 تست خواهد شد.

وی گفت که از آخرین فناوری های دنیا در این حوزه و در ساخت سامانه باور373 استفاده شده است.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن نیازها اگر فرصت نداشته باشیم، می خریم وگرنه آن را خودمان طراحی و تولید می‌کنیم.

وزیر دفاع تاکید کرد:  ما به دنیا اعلام کرده‌ایم که برای آنها «بازار» نیستیم بلکه شریکیم.

وی افزود: در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین نیز پهپادهایی متناسب با نیاز امروز خود داریم و البته به سمت پهپادهای بُرد بلند و رادارگریز شناسایی و رزمی نیز حرکت کرده ایم.

سردار دهقان افزود: پهپادهای ما به انواع موشک های ضدهوایی و ضدسطحی تجهیز هستند.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به تجهیز نیروی هوایی ارتش پرداخت و افزود: امروز نیاز داریم توجه جدی به نیروی هوایی و جنگنده ها شود و هواپیمایی که متخصصان در ستادکل اعلام کردند، هواپیمای سوخو روسی بود که آن را مطرح کردیم و به سمت قرارد ‌می‌رویم و گفتیم با همکاری و شراکت باید در ساخت و تولید نیز شرکت کنیم.

وی افزود: درخصوص جنگنده J10 چینی صحبتی نشده است.

وزیر دفاع درخصوص توان زیرسطحی نیز گفت: ما زیردریایی‌های سبک را با تجهیز موشک و اژدر می‌سازیم و زیردریایی فاتح نیز تاکنون چند بار تست شده و موارد اصلاحی آن در حال انتجام است و بنما داریم تا سال آینده الحاق آن صورت بگیرد.

سردار دهقان درخصوص حوادث منطقه نیز گفت: انچه که در منطقه رخ می‌دهد طراحی امریکایی-صهیونیستی است و امریکایی‌ها می‌خواهند برگشتشان به منطقه،  بعد از فضاحت دخالت در عراق و افغانستان، قابل توجیه باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار