X بستن تبلیغات
5. Fixed

تیپ و لباس های تینا پارکروان در جشنواره فیلم فجر + تصاویر

تینا پاکروان از نقش لباس در فیلمش گفت:مخاطب از لباس بازیگر انرژی مثبت می‌گیرد

 تینا پاکروان در جشنواره فیلم فجر امسال

 تینا پاکروان ، فیلمساز و بازیگر، با دومین فیلم سینمایی بلندش، نیمه شب اتفاق افتاد، در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. فیلمی که علاوه بر حضور ستاره های سرشناس آن مثل حامد بهداد و رویا نونهالی توانست با طراحی لباس و صحنه ویژه خود توجه مخاطب را جلب کند. با تینا پاکروان درباره طراحی فیلم جدیدش و همینطور انتخاب لباس‌های شخصی‌اش در مراسم‎های مختلف جشنواره فیلم فجر صحبت کردیم.

  تیپ و لباس های تینا پارکروان در جشنواره فیلم فجر

فیلم شما از نظر بصری خوش رنگ و لعاب و دیدنی بود. «نیمه شب اتفاق افتاد» با غذاهای رنگین عروسی شروع می‌شود و در باغی زیبا ادامه پیدا می‌کند. بازیگران زن پیراهن‌های گلدار و چشم‌نواز به تن دارند. درباره طراحی صحنه و لباس فیلم جدیدتان و ارتباط آن با ریتم عاشقانه و تراژیک به مخاطبان مدآنلاین بگویید؟

به نظر من علی عابدینی خیلی آگاهانه و با صحبت‌هایی که با همدیگر داشتیم این کار را باسلیقه و به زیبایی انجام داد. اگر فضای این فیلم به یک تالار عروسی بسته می‌رفت و همه این اتفاق‌ها می‌افتاد تلخی مضاعفی را به بیننده منتقل می‌کرد.  من می‌خواستم در بطن زندگی یک حادثه و بحران را نشان بدهم. برای همین تمام رنگ‌ها و لباس‌ها و سرزندگی آدم‌های قصه در ابتدای فیلم کمک می‌کند به اینکه ما نشان بدهیم زندگی جریان دارد. حتی در انتها به سمت این اعتراف می‌رویم که امیدی به بخشش داریم و زندگی جریان دارد. بنابراین تمام داستان قرار بود در بستر واقعی زندگی شکل بگیرد که شادی و غم را با هم دارد، همانطور که در خلاصه فیلم هم گفتم از عروسی تا عزا، نشان داد اینها ممکن نبود مگر با توجه و دقت در طراحی صحنه و لباس.

تیپ و لباس های تینا پارکروان در جشنواره فیلم فجر

بله، علی عابدینی، به عنوان طراح صحنه و لباس، آن حس شاعرانگی فیلم را توانسته در تصویر و از نظر بصری به مخاطب منتقل کند.

در آن باغ قبلا هم فیلمی ساخنه شده بود. بهروز افخمی فیلم «آذر، پرویز، شهدخت و دیگران» را در همان باغ که در فرحزاد است فیلمبرداری کرده بودند. اما ما برای اینکه زنده‌اش کنیم آن استخر لجن گرفته و داغون را احیا کردیم و تمام باغ با مدیریت آقای عابدینی دوباره بازسازی شد. ما کامیون کامیون گل آوردیم و در آن باغ کاشتیم تا فضا را شاداب و سرحال کنیم. همینطور نورهای بسیار خوب آقای فرشاد محمدی و اصلاح رنگ هوتن حق شناس که واقعا به نظر من به فیلم جلوه دیگری داد قابل تقدیر است. لباس، رنگ، نور و چهره پردازی طراحی فضای فیلم ما را ساختند و کمک زیادی به پیشرفت داستان و انتقال حس آن به مخاطب می‌کنند.

تیپ و لباس های تینا پارکروان در جشنواره فیلم فجر

خانم پاکروان از بحث‌های سینمایی که فاصله بگیریم شما شخصا هم جزو خوش لباس‌های جشنواره هستیم. هیچ وقت در این چند روز شما را با لباس تکراری ندیدیم و واضح است برای انتخاب‌های‌تان زمان گذاشتید و فکر کردید. چه المان‌هایی برای انتخاب لباس در افتتاحیه و فرش قرمز فیلم‌تان داشتید؟ استایل کارگردان‌ها با بازیگران فرق می‌کند؟
من اصولا در فیلم هم نگاهم همین است، در لباس پوشیدنم هم همین نگاه را دارم و آن نگاه کلاسیک است. نگاه و تلاش من به خلق زیبایی از دل سادگی معطوف است. رنگ‌دار بودن لباس‌هایم در جشنواره فیلم فجر یکی از المان‌هایی بوده که برایم اهمیت داشته است. برای من بین کارگردان و بازیگر از این جهت چندان فرقی وجود ندارد. من شخصا سعی کردم همیشه در عین سادگی و مرتبی هارمونی رنگ را در لباس‌هایم حفظ کنم. در این مراسم‌ها هم به خاطر اینکه ما در مقابل دید مردم قرار می‌گیریم رعایت و دقت بیشتری در زمینه لباس انجام دادم.

اینکه پرسیدم بین کارگردان و بازیگر در انتخاب پوشش تفاوت وجود دارد از آن جهت است که ظاهرا به نظر می‌رسد بازیگر نوعی نیاز به بیشتر دیده شدن و جلوه‌گری به اقتضای پیشه‌اش و جنس فعالیتش دارد که طبیعتا کارگردان ان نیاز را می‌تواند بیشتر با اثرش و دیده شدن آن پر کند و حتی شاید سادگی و سنگینی برای او مناسبت بیشتری داشته باشد. شما در انتخاب لباس‌تان آرامش بیشتری نسبت به بازیگران شناخته شده فیلم‌تان داشتید؟
بله، من طبیعتا خیلی برای ماجرای لباس وقت ویژه‌ای نمی‌گذارم و به اینطور نیست که بگویم خیلی دغدغه‌اش را داشتم. ولی واقعا برایم مهم است و همه سعی‌ام را هم کردم در عین سادگی بتوانم زیبایی را هم به وسیله لباسم ایجاد کنم و امیدوارم موفق بوده باشم. در مورد بازیگران هم در همه جای جهان سلبریتی‌ها و ستاره‌ها به دلیل حضور دوربین‌ها و نگاه‌هایی که روی آنها زوم است به زیبایی و طروات خودشان اهمیت می‌دهند و پوشش آنها برای طرفداران‌شان الگوسازی می‌شود. حتی پوشش و لباس آنها می‌تواند به مخاطب انرژی مثبت می‌دهد. طبیعتا به دنبال با انتخاب استایل و تیپ‌شان دنبال این هم هستند که مخاطب در کنار انگیزه و ایده‌ای که از آنها می‌گیرد بیشتر دنبال‌شان کند و طرفداران بیشتری داشته باشند. به نظر من این دیده شدن لازمه بازیگری است و طبیعتا کارگردان‌ها با این قضیه ساده‌تر روبه رو می‌شوند و من خودم خیلی در قید و بند اینکه بخواهم کارهای ویژه عجیب و غریب بکنم نیستم ولی در عین حال اهمیت هم می‌دهم و سعی می‌کنم توجه بکنم.

لباسی که برای افتتاحیه انتخاب کردید به نظر می امد از لباس های آماده برندها تهیه شده است. برای اختتامیه هم همین برنامه را دارید یا قرار است لباسی برای شما طراحی شود؟
در جشنواره قبل و در جشن خانه سینما خانم سارا جعفریه لباس‌های من را  طراحی کرده بود، ولی برای افتتاحیه این دوره، با وجود لطف سارا جعفریه به دلیل  گرفتاری من، این امکان به جهت زمانی میسر نشد. بنابراین از لباس‌های موجود در کمدم سعی کردم لباسی انتخاب کنم که ریتم و هارمونی درستی داشته باشد. اما برای اختتامیه حتما به کمک یکی از دوستان طراحم با لباس طراحی شده و خاص‌تری در آن مراسم حاضر خواهم شد.

مد انلاین

اخبار مرتبط:

سفر تینا پاکروان به جشنواره هایی در کشورهای مختلف+عکس

پوشش سینماگران در جشنواره فجر/ ليلا حاتمى ساده اما شيك !

رقابت ستاره‌های سینما برای خوش‌پوشی در جشنواره فجر امسال! + تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار