فراخوان نخستین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران منتشر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نخستین دوره فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران با هدف پرداختن به موسیقی معاصر، معرفی آثار و آهنگسازان جوان ایرانی و بین المللی، و معرفی آثار شاخص (قرن بیستم و بیست و یکم) با همکاری کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران، در تاریخ 4 لغایت 9 اردیبهشت 1395 برگزار می‌شود.

نخستین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موزه هنرهای معاصر تهران، بنیاد رودکی، خانه هنرمندان ایران، موسسه توسعه هنرهای معاصر، مرکز موسیقی نوین اسپکترو، موسسه فرهنگی و هنری افرا کلک آسمان و بنیاد لاجوردی، به عنوان یک رویداد هنری مستقل و جوان، از تاریخ 4 لغایت 9 اردیبهشت 1395در موزه هنرهای معاصر تهران، بنیاد رودکی و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. ستاد برگزاری فستیوال از هنرمندان، گروه‌های موسیقی، انجمن‌ها، و علاقه مندان فعال ایرانی و بین المللی در حوزه موسیقی معاصر، دعوت می‌نماید تا در این رویداد هنری شرکت نمایند.

این دوره از فستیوال درسه شاخه؛ اجرای صحنه‌ای، بداهه نوازی، ارایه مقالات و نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود. در بخش اجرای صحنه‌ای در دو زیر شاخه ایران و بین الملل، به اجرای آثار آهنگسازان ایرانی و خارجی (قرن بیستم و بیست و یکم) اختصاص خواهد داشت. اجراهای صحنه‌ای می‌تواند به شکل اجراهای تکنوازی، دو نوازی، آنسامبل، ارکسترال و کرال باشد.

دربخش بداهه نوازی نخستین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران با هدف تعامل فرهنگی و هنری میان علاقمندان به خلق آثار بداهه در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

کلیه نوازندگان و خوانندگان سبک‌های ایرانی و کلاسیک می‌توانند در این بخش شرکت نمایند.

در بخش ارایه مقالات و نشست‌های پژوهشی با توجه به رویکرد مشخص فستیوال در جهت پرداختن به موسیقی معاصر، و با توجه به پیشرفت‌ها و تجربیات روزآهنگسازی و هنر موسیقی، این بخش با ارایه مقالات پژوهشی و نظری درحاشیه برگزاری اجراهای صحنه‌ای، و با هدف رشد دانش و فرهنگ عمومی نسبت به گرایشات نوین موسیقی، تحلیل و بررسی تاریخ موسیقی معاصر، معرفی، تحلیل و بررسی آثار آهنگسازان ایرانی و بین الملل، آسیب‌شناسی و نقد هنری اختصاص خواهد داشت.

نخستین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران بصورت غیر رقابتی و از طریق دعوت از گروه‌های فعال ایرانی و بین المللی در حوزه موسیقی معاصر برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال مدارک و فرم درخواست شرکت در فستیوال تا پایان وقت اداری روز 20 بهمن ماه 1394می باشد.

علاقمندان برای شرکت در این فستیوال می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www. tehrancmf. com فرم در خواست را تکمیل و به آدرس پست الکترونیک info@tehrancmf. com ارسال نمایند. علاقه مندان جهت اطلاعات بیشترمی تـوانند باشماره تلفن‌های؛ 88801236-021_ 09383229379تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار