X بستن تبلیغات
5. Fixed

فرزندان شورشی سابق آنگولا از شرکت اکتیویژن و بازی CoD شکایت کردند!

فرزندان شورشی سابق آنگولا از شرکت اکتیویژن و بازی CoD شکایت کردند!

اگر چه بسیاری از ناظران دنیای بازی های کامپیوتری به دلیل فروش قابل توجه بازی Call of Duty: Black Ops 3به به و چه چه های فراوانی را نثار ناشر این بازی یعنی شرکت اکتیویژن کرده اند، اما به نظر می رسد که سران این شرکت همواره باید بخشی از فروش نسخه های سالانه ی سری Call of Duty را برای روز مبادا و دادن غرامت به این و آن کنار بگذارند!

به تازگی سه فرزند فرمانده ی نظامی سابق اهل آنگولا یعنی یوناس ساویمبی (که هر سه در کشور فرانسه زندگی می کنند) شکایتی را بر علیه بخش فرانسوی شرکت اکتیویژن بلیزرد (کمپانی مادر دو شرکت اکتیویژن و بلیزرد) تنظیم کرده اند و طی آن سازندگان بازی Call of Duty: Black Ops 2 را به ارائه دادن چهره ای ناخوشایند از پدر خود متهم ساخته اند. گفتنی است که یوناس ساویمبی در دهه های قبل فرماندهی یک گروه پارتیزانی موسوم به اتحاد برای استقلال واقعی آنگولا را بر عهده داشت که با نام UNITA شناخته می شد و سال ها با دولت آنگولا و سازمان MPLA در نبرد بود. او که در نزد برخی مردم آنگولا با ارنستو چگوارا مقایسه می شود، در نهایت در تاریخ 22 فوریه ی سال 2002 میلادی طی یک عملیات نظامی و توسط شلیک 15 گلوله به نقاط مختلف بدن خود کشته شد. حال فرزندان او پس از گذشت حدود سه سال از انتشار بازی Call of Duty: Black Ops 2 مدعی شده اند که این بازی از پدرشان چهره ای بسیار خشن به نمایش گذاشته و او را مردی احمق که قصد کشتن تمامی انسان ها را دارد به تصویر کشیده است! در واقع اگر فرزندان یوناس ساویمبی بتوانند ادعای خود را به کرسی بنشانند و در دادگاهی که به راه انداخته اند پیروز شوند، کمپانی اکتیویژن بلیزرد موظف است که مبلغی معادل یک میلیون یورو را به عنوان غرامت به آن ها بپردازد. با این حال وکیل کمپانی اکتیوِیژن بلیزرد مدعی است که در بازی Call of Duty: Black Ops 2 نه تنها چهره ای منفی از یوناس ساویمبی به نمایش در نیامده است، بلکه در بازی مذکور این فرمانده ی نظامی و چریکی ضد MPLA ، در قامت همان شخصیتی به تصویر کشیده شده است که در زمان حیات خود و در دنیای واقعی در قالب آن شخصیت به سر می برد. در واقع پر رنگ ترین حضور یوناس ساویمبی در مرحله ای از بازی Call of Duty: Black Ops 2 بود که در سال 1986 میلادی و در یکی از صحرا های بی آب و علف کشور آنگولا سپری می شد. مرحله ای که طی آن شما می بایست در همراهی با ساویمبی و گروه تحت فرماندهی او حسابی از خجالت دشمنان خود در آمده و مواضع آن ها را زیر آتش خود می گرفتید. با نگاهی منصفانه و با توجه به این امر نمی توان ادعای فرزندان این فرمانده ی نظامی را چندان منطقی و منصفانه دانست و اگر چه سری بازی های Call of Duty سرشار از پروپاگاندا و تبلیغات امریکایی محور است (امریکایی های همیشه نازنین و دوست داشتنی و روس های همیشه خبیث و بد ذات!) اما لا اقل در مورد یوناس ساویمبی نمی توان چنین امری را مطرح ساخت و مدعی به تصویر کشیدن چهره ای منفی از او در بازی Call of Duty: Black Ops 2 شد. البته این نخستین باری نیست که یکی از فرماندهان نظامی جهان از ناشر سری بازی های Call of Duty شکایت می کند. در همین راستا پیش از فرزندان یوناس ساویمبی سر شناس ترین شخصی که با ادعایی مشابه به شکایت از ناشر سری بازی های Call of Duty پرداخته بود مانوئل نوریگا بود که از فرماندهان پیشین نظامی کشور پاناما محسوب می شود و البته نام او به عنوان یک دیکتاتور ضد مردمی در تاریخ به ثبت رسیده است!       

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار