X بستن تبلیغات
5. Fixed

حاشیه های هفتمین روز کاخ جشنواره فیلم فجر

در هفتمین روز کاخ جشنواره همه فیلم ها صحنه کشیدن سیگار داشتند، مدیران سینما به تماشای «دختر» آمدند، محمد رحمانیان روی فرش قرمز نرفت و «یتیم خانه ایران» ابوالقاسم طالبی به نمایش درنیامد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، سالن همایش های برج میلاد در روز هفتم جشنواره فیلم فجر یکی از کم حاشیه ترین روزهای این دوره را سپری کرد.

نشست های روز گذشته را شاهین امین اداره کرد که در چهار نشست برگزار شده تعداد سوالات مطرح شده از سوی اهالی رسانه بسیار کم بود.

«سینما نیمکت» فیلم پرحاشیه محمد رحمانیان در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد که علی رغم عدم حضور کارگردان فیلم روی فرش قرمز اما هنگام نمایش حاضر بود.

این فیلم که برای علاقمندان فیلم های خارجی به نوعی خاطره بازی محسوب می شد مورد استقبال قرار گرفت.

دبیر جشنواره هم که بارها از سوی رحمانیان مورد انتقاد قرار گرفته بود پس از پایان فیلم در سالن حضور داشت.

فیلم «دختر» که اولین روز نمایش اش در جشنواره را تجربه می کرد دیگر فیلم کاخ جشنواره بود و همین تازه بودن باعث شد مدیران سینمایی برای دیدن این فیلم به برج میلاد بیایند.

پیش از آغاز این فیلم یاد و خاطره یداله نجفی صدابردار فقید سینما در متنی که از طرف میرکریمی قرائت شد گرامی داشته شد.

«خماری» از بخش نگاه نو نیز در روز گذشته به نمایش درآمد که با استقبال خوبی مواجه نشد.

«مالاریا» آخرین فیلم به نمایش درآمده در روز هفتم بود که توقع بسیاری از تماشاگران را برآورده نکرد.

قرار بود در سانس آخر «یتیم خانه ایران» نمایش داده شود که علی رغم حضور علی رام نورایی بازیگر این فیلم در ساعت 30 دقیقه بامداد اعلام شد به دلیل نقض فنی فیلم روی پرده نمی رود.

در ادامه حضور پررنگ صحنه های کشیدن سیگار در فیلم های این دوره، همه فیلم های به نمایش درآمده در روز هفتم حتی مستند «فصل هرس» دارای چنین صحنه ای بودند که این در نوع خود رکوردی محسوب می شود. صحنه مرگ هم در یکی از فیلم های روز گذشته دیده شد.

از دیگر نکات فیلم های به نمایش درآمده در روز گذشته حضور پررنگ فرزند سینماگران در فیلم ها بود بطوریکه در «دختر» ماهور الوند فرزند سیروس الوند اولین تجربه بازیگری اش را مقابل دوربین داشت و سارا میرکریمی فرزند رضا میرکریمی هم نقش کوتاهی را ایفا کرد. در فیلم «مالاریا» هم ساعد سهیلی فرزند سعید سهیلی نقش اصلی را داشت و در کنار او آذرخش فراهانی فرزند بهزاد فراهانی حضور داشت که بعد از نمایش فیلم به شدت با ابراز احساسات شقایق فراهانی مواجه شد.

کاخ جشنواره در روز هفتم شاهد نظم بهتری نسبت به روزهای گذشته بود اما همچنان برای ورود به سالن صف های طولانی از دقایق زیادی قبل از شروع سانس تشکیل می شود.

محسن امیریوسفی، فرهاد اصلانی، علیرضا تابش، عباس رافعی، رضا فیاضی، منیژه حکمت، پرویز شهبازی و مهران غفوریان از جمله چهر های جدید کاخ جشنواره در روز گذشته بودند.

هفتمین روز جشنواره فیلم فجر

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار