اوضاع مرز بارزگان به حالت عادی برگشته است

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور آخرین وضعیت مرزهای زمینی و هوایی بین ایران و ترکیه تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور، درباره آخرین وضعیت مرزهای زمینی و هوایی کشورمان با ترکیه اظهار داشت: مرز بازرگان که مهم‌ترین مرز بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ترکیه به شمار می‌رود، از ساعت 13 امروز وضعیتش تقریباً به حالت عادی برگشته و اتباع ایرانی از خاک ترکیه به کشورمان ورود دارند، همچنین اتباع ترک هم از خاک ایران به سمت ترکیه خروج می‌کنند.

وی افزود: در همین ارتباط نیز به شهروندان‌مان بنا به نظر و تصمیم خودشان فعلاً به سمت خاک ترکیه تردد نمی‌کنند، البته ما محددیتی در این زمینه نداریم و این بر اساس نظر شخصی مردم است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور تأکید کرد: ورود و خروج خودروها از مرز بازرگان به حالت عادی برگشته، اما خروج خودروهای سنگین از جمله کامیون‌ها فعلاً بین ایران و ترکیه انجام نمی‌گیرد تا وضعیت آنها مشخص شود.

آقابابایی با اشاره به آخرین وضعیت مرز هوایی ایران و ترکیه نیز گفت: پروازها از ساعت 24 شب گذشته به سمت ترکیه تا الان لغو شده و این موضوع تا ساعت 17 بعدازظهر امروز ادامه خواهد داشت، به طوری که از شب گذشته تا بعدازظهر امروز تعداد 15 پرواز برنامه‌ریزی شده بود تا به سمت ترکیه پرواز کنند، اما بر اساس شرایط موجود تمام این پروازها تا بعدازظهر امروز لغو شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد امشب پروازها به سمت ترکیه به حالت عادی برگردد، اظهار داشت: اینکه پروازها به سمت ترکیه انجام بگیرد یا خیر، بستگی به شرایط فرودگاه‌های ترکیه دارد، اما آنچه که تاکنون مشخص است این بوده که پروازها به سمت فرودگاه‌های ترکیه تا بعدازظهر امروز لغو شده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور تأکید کرد: برای انتقال اتباع ایرانی از ترکیه به خاک کشورمان نیز بر اساس تصمیماتی که اتخاذ شده دو پرواز توسط ایرلاین‌های خارجی بدون مسافر به ترکیه رفتند تا اتباع ایران را به خاک کشورمان منتقل کنند.

آقابابایی خاطرنشان کرد:‌همچنین در تلاش هستیم ایرلاین‌های داخلی هم پروازهایی را به خاک ترکیه برای انتقال اتباع ایرانی به کشورمان داشته باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار