به بهانه خداحافظی نکونام/ بزرگان تیم ملی چندسالگی بازنشسته شدند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - جواد نکونام یکی از بزرگان تیم ملی دیروز خداحافظی کرد.

به گزارش وب سایت نود، نکونام در شرایطی در سن 35 سال 10 ماهگی خداحافظی اش را از فوتبال اعلام کرد که رکورددار بازی ملی در تیم ملی ایران محسوب می شود. جواد نکونام را درکنار علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و کریم باقری را باید رکوردداران تیم ملی ایران دانست.

ستارگانی که دهه های اخیر بیشترین بازی را برای تیم ملی انجام دادند و بیشترین گلها را به ثمر رساندند.

بدنیست ببینیم که این بازیکنان باثبات تا چندسالگی فوتبال بازی کرده اند. فراموش نشود در فوتبال ایران اسطوره ای مثل علی پروین تا 42 سالگی در میادین پا به توپ می شد. این پنج ستاره هم زود به فکر بازنشستگی نیفتادند اما به رکورد علی پروین هم نرسیدند.

جالب اینکه نکونام، مهدوی کیا و کریمی تقریبا در یک سن کفشها را آویختند.

علی دایی


آقای گل جهان تا جایی که می توانست به فوتبالش ادامه دهد. علی دایی خداحافظی شیرین از فوتبال داشت او در 7 خرداد 1376 هنگامیکه به عنوان مربی-بازیکن قهرمانی در لیگ را با سایپا جشن گرفت کفشها را آویخت. دایی تا 38 سالگی بازی کرد و موقعیکه خداحافظی کرد حدود 37 سال و 5 ماه داشت. البته خداحافظی دایی از تیم ملی خیلی شیرین نبود و او یک سال قبل از خداحافظی اش از فوتبال پس از اتفاقات تلخ جام جهانی 2006 از تیم ملی کنار رفت.

علی کریمی


از علی کریمی سومین رکورددار بازی ملی در ایران هیچ تصویر خداحافظی دیده نمی شود. او در 29 تیر 1393 در 35 سالگی و 9 ماهگی اعلام بازنشستگی کرد. مهدوی کیا و علی کریمی دقیقا در یک سن خداحافظی کردند. آخرین حضور جادوگر در زمین فوتبال به 22 فروردین 93 برمی گردد. در زمینه بازی های ملی هم علی کریمی خداحافظی مشخصی ندارد. او پس از اینکه در روز خداحافظی مهدوی کیا در 15 اردیبهشت 92 وداعی احساسی با فوتبال داشت دیگر به تیم ملی دعوت نشد، هرچند که خودش دوست داشت مسافر جام جهانی باشد.

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا چهارمین رکورددار بازی ملی در ایران هم خداحافظی تلخ داشت. او که متولد 56 است در اوایل سال 92 اعلام کرد از فوتبال کنار می رود و در نهایت در 15 اردیبهشت 1392 در فینال جام حذفی با چند دقیقه بازی فوتبال را در 35 سال و 10 ماهگی کنار گذاشت. البته بعدا در بازی دوستانه پرسپولیس- میلان هم برای او بازی خداحافظی ترتیب داده شد. "موشک" در تیم ملی هم تا 32 سالگی بازی کرد و پس از نرسیدن تیم ملی به جام جهانی 2010 خداحافظی اش را اعلام کرد.

کریم باقری

باقری یکی دیگر از بزرگان تیم ملی به شمار می رود. دومین گلزن تاریخ تیم ملی ایران در آذرماه 1389 در سن 36 سال و 9 ماهگی از فوتبال کنار رفت. باقری آن زمان بازیکن پرسپولیس بود و پس از اینکه در چند بازی پشت سرهم توسط علی دایی نیمکت نشین شد قید بازی را زد. باقری که پس از غیبتی 7 ساله به تیم ملی برگشته بود در سال 1388 چند باری دوباره برای ایران به میدان رفت و در نهایت در بازی دوستانه ایران-برزیل در هشتم آذرماه 1389 برای همیشه با زمین سبز خداحافظی کرد.

جواد نکونام

رکورددار بازی ملی در ایران و سومین گلزن تاریخ تیم ملی دیروز( 25 تیر 1395) در 35 سالگی 10 ماهگی اعلام بازنشتگی کرد. او فروردین سال گذشته هم از بازی های ملی کنار رفت.

57189

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار