X بستن تبلیغات
5. Fixed

تاثیرکودتای ترکیه بر بازار سرمایه ایران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمدرضا آقایی در خصوص تاثیر کودتای ترکیه و حملات تروریستی فرانسه بر معاملات بازار سرمایه ایران گفت: بورس بازاری است که تحت تاثیر مولفه های مختلف می تواند مثبت و یا منفی شود و بر این اساس کودتای ترکیه و حملات تروریستی فرانسه از جمله تحولات بین المللی هستند که می توانند به عنوان یک عامل، دادوستدهای بورس های دنیا از جمله بورس ما را تحت تاثیر قرار دهند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با این وجود به دلیل عمق کم بازار سهام در ایران از یک سو و نیز نداشتن تعاملات قوی و گسترده با اقتصاد و سایر بورس های دنیا نمی توان تاثیرپذیری زیادی را برای بورس از کودتای ترکیه و حملات تروریستی فرانسه متصور بود.

وی با اشاره به این که این رخداد سیاسی در کشور ترکیه می تواند بازتاب های سیاسی و اقتصادی همچون سقوط ارزش لیر و اختلال در حمل نفت و نیز قطع پروازها و در پی آن صدمه دیدن صنعت گردشگری این کشور را به همراه داشته باشد اذعان داشت: به نظر می رسد معامله گران نیم نگاهی به تحولات کشور ترکیه به لحاظ هم مرز بودن با ایران و نیز داشتن مراودات تجاری داشته باشند و با احتیاط اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار