X بستن تبلیغات
5. Fixed

ورود 1250000 نفر به جمع حافظان و تربیت 5700 مربی حفظ قرآن در 4 سال

حجت‌الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی، دبیر ستاد طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به طرح ملی حفظ قرآن کریم در سازمان اوقاف و امور خیریه که از سال 91 با تدبیر مقام معظم رهبری و برنامه‌های سازمان آغاز شد، گفت: در سال 91 سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه‌ای چهار ساله را برای ترییت یک میلیون نفر حافظ قرآن در بقاع متبرکه مدنظر قرار داد.

شرکت یک میلیون نفر در طرح ملی حفظ قرآن
دبیر ستاد طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: الحمدلله با همت دوستان در سازمان اوقاف و تلاشهای بی‌وقفه 5 هزار مربی قرآن در پایان سال 94 موجب شد به جای یک میلیون نفر، یک میلیون و 250 هزار نفر در طرح ملی حفظ قرآن کریم ثبت‌نام کنند.

وی با بیان این مطلب که سال گذشته در آزمون پایانی، 400 هزار نفر در این طرح شرکت کردند، گفت: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از پایان برنامه چهارساله، برنامه پنج ساله دیگری را برای کل کشور مدنظر قرار داد تا علاوه بر یک میلیون و 250 هزار نفر حافظ در سال گذشته، 1/5 میلیون نفر دیگر هم به طرح حفظ قرآن کریم که شامل حفظ موضوعی، ترتیبی و مجازی قرآن کریم است، بپیوندند.

حجت‌الاسلام موسوی متقی با بیان این مطلب که در سال نخست از برنامه پنج ساله دوم برای هر استانی سهمیه‌بندی قرار داده شد و استان تهران با 60 هزار نفر بیشترین سهمیه را به خود اختصاص داده، افزود: استانها از اوایل اردیبهشت ماه، مراحل ثبت‌نام را آغاز کردند و اینک از 360 شهرستان کشور، 50 شهرستان و از میان استانها نیز، دو استان سهمیه‌شان را تکمیل کرده‌اند.

شرکت 25 هزار نفر در بخش حفظ مجازی قرآن
وی با بیان این مطلب که در بخش آموزش مجازی حفظ قرآن کریم تاکنون 25 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: در این بخش به دلیل محدودیتهایی که وجود دارد، در چندین استان کشور، شعبه آموزش مجازی را راه‌اندازی کردیم و با این کار، حافظان مجازی و غیرحضوری لازم نیست با استان تهران در ارتباط باشند، بلکه از طریق استان خودشان وضعیت‌شان بررسی و مدیریت می‌شود و این موجب کاهش بسیاری از هزینه‌ها و رفت و آمدها می‌شود و بار سنگینی را که روی مرکز اصلی‌ سازمان در قم است کم می‌کند.

تربیت 5 هزار و 700 مربی قرآن
حجت‌الاسلام موسوی متقی با اشاره به اینکه مرکزی در قم در حوزه تربیت مربی فعال است، گفت: این کار همزمان با شروع طرح ملی حفظ قرآن کریم و با درخواستهایی که از استانهای مختلف مبنی بر عدم وجود مربیان قرآن به سازمان اوقاف و امور خیریه رسید، در سال 91 آغاز و تاکنون حدود 5 هزار و 700 مربی تریت شده است.

تهران، پیشرو در تربیت حافظ قرآن
وی درباره تعداد حافظان تربیت شده در استانهای مختلف کشورمان گفت: در میان تمام استانهای کشور، استانهایی چون تهران با 80 هزار نفر، اصفهان با 34 هزار نفر، فارس با 32 هزار نفر، خوزستان با 31 هزار نفر و خراسان رضوی با 26 هزار نفر، بیشترین حافظان قرآن کریم به خود اختصاص داده‌اند.

دبیر ستاد طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه تحقق 10 تا 15 میلیون حافظ قرآن، مستلزم این است که تمام دستگاه‌های مربوطه با قدرت وارد میدان شوند، گفت: تحقق سخن رهبری مبنی بر ایجاد 10 تا 15 میلیون حافظ کل قرآن، تنها با اقدامات سازمان اوقاف و امور خریه میسر نمی‌شود، با این حال، سازمان اوقاف با تمام وجود وارد عمل شده تا در وسع خود، دغدغه مقام معظم رهبری را در این زمینه مرتفع سازد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار