فوتبال محلات خوزستان به تعطیلی رفت

رشد و بلوغ فوتبال خوزستان باعث رشد فوتبال کشور می‌شود و ضعف آن نیز در ضعف فوتبال کشور تاثیرگذار است

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لیگ‌های شهرستانی و ورزش محلات خوزستان به نوعی تعطیل شده‌اند گفت: رشد و بلوغ فوتبال خوزستان باعث رشد فوتبال کشور می‌شود و ضعف آن نیز در ضعف فوتبال کشور تاثیرگذار است.

همایون یوسفی شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل و تقدیر از قهرمانان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی که در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه در میان رشته‌های مختلف، فوتبال یک رشته ویژه است توسعه یافتگی فوتبال در توسعه یافتگی سایر رشته‌ها نیز اثر و نقش دارد اظهار کرد: به همین دلیل در دنیا ورزش فوتبال تبدیل به یک سیاست و قدرتی جهت چانه‌زنی برای دولت‌ها تبدیل شده است.

وی افزود: کشورهایی که فوتبال توسعه یافته دارند حرف‌های بیشتری در عرصه دنیا می‌توانند بزنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فوتبال به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شده است و سایر بخش‌های توسعه یافتگی را هم تحت تاثیر قرار داده است و باید به فوتبال و ورزش توجه ویژه‌ای شود.

یوسفی با اشاره به اهمیت فوتبال تصریح کرد: باید تمام ظرفیت‌هایی که در کشور است را به‌کار ببریم تا فوتبال را به صورت پایدار توسعه دهیم و در این راستا باید منابع مالی پایدار نیز وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که به دلیل عدم تامین چنین منابعی، با مشکل مواجه هستیم که البته بحث تصویب قانون می‌تواند کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان عضو فراکسیون ورزش مجلس این آمادگی را دارم که در جهت حل مسائل قانونی فدراسیون‌های مختلف ورزشی گام بردارم.

یوسفی با بیان اینکه خوزستان در زمان جنگ دین خود را به اسلام ادا کرد، عنوان کرد: فوتبال آن هم در یک 100 سال اخیر دین خود را به کشور ادا کرده است و باید بگویم رشد و بلوغ فوتبال خوزستان باعث رشد فوتبال کشور می‌شود و ضعف آن نیز در ضعف فوتبال کشور تاثیرگذار است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر زمانی از بازیکنان و مربیان بومی در تیم‌های خوزستانی حضور داشته‌اند، بهترین نتیجه حاصل شده است که فصل گذشته دیدیم قهرمانی تیم استقلال خوزستان در لیگ برتر شد.

وی گفت: انتظار داریم‌‌ همان‌طور که در رده‌های مختلف تیم ملی نفرات زیادی را داریم در رده سنی بزرگسالان هم بازیکنانی را داشته باشیم، در حالی که سهم خوزستان در رده سنی بزرگسالان کم است.

وی با اشاره به اینکه لیگ‌های شهرستانی و ورزش محلات به نوعی تعطیل شده‌اند اظهار کرد: این باعث شده است که پایه‌های فوتبال خود را از دست بدهیم.

یوسفی تصریح کرد: در استان خوزستان مربیان خوبی داریم و خواستار این هستیم که از این مربیان در رده‌های مختلف تیم‌های ملی استفاده شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار