«هم‌نوا با کمیل» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام قربانی به همراه همسرش فهیمه سعیدی، دو شاعر اصفهانی توانستند با زمانی بالغ بر یک هزار ساعت، دعای کمیل را به نظم در آورند.

بهرام قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نظم دعای کمیل و جزئیات این اتفاق فرهنگی اظهار داشت: کتاب هم‌نوا با کمیل، یک کار ابتکاری به شمار می‌رود که برای نخستین بار در کشور و در زمانی بالغ بر هزار ساعت سروده شد و در آن تمام بخش‌های دعای پرفیض کمیل، به نظم در آورده شد.

وی با اشاره به سبک شعری این کتاب افزود: من درباره سبک شعر آن خیلی فکر کردم و دوست داشتم بحری برای آن انتخاب کنم که به زبان مردمی نزدیک‌تر باشد و با توجه به این موضوع، بحر متقارب شعری که همان وزن شاهنامه بوده و بر وزن «فعولن، فعولن، فعولن، فعل» بوده سروده شد.

این شاعر اصفهانی درباره دلایل انتخاب این سبک شعری، گفت: مردم از این سبک شعری استقبال بسیار و از دیرباز با آن آشنایی داشته‌اند، بنابراین امیدوار هستم که این شعر در آینده جای خود را در کشور باز کند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم این مجموعه آن است که در آن لفظ برابر لفظ بوده، بدین معنی که در آن امانت‌داری به صورت کامل حفظ شده و از خود در دعا چیزی اضافه نکردم و تنها منبع استفاده ما در سرودن این شعر، خود دعا است.

قربانی با اشاره به مدت زمان اختصاص یافته به سروده شدن این اشعار گفت: کار سروده شدن این ابیات و طرح ابتدایی آن ۵۰۰ ساعت وقت برد اما درنهایت کار اصلی آماده شدن و ویرایش اشعار نزدیک به یک هزار ساعت وقت برده است.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنم در گام بعدی، دیگر ادعیه مذهبی دین اسلام و مذهب تشیع را به نظم در آورم تا با توجه به این موضوع، زمینه آشنایی بیشتر نسل جوان با شعر و ادب فارسی و همچنین ادعیه غنی اسلامی را فراهم کنم.

این شاعر اصفهانی اضافه کرد: این کتاب در ۴۸ صفحه توسط نشر سلام اصفهان به چاپ رسیده و در قطع جیبی و با قیمت ۳۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار