جدیدترین داروی کنترل دیابت بیمه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکترعلی مستوفی  روز جمعه در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران گفت: تفاهمنامه ویژه برای پوشش بیمه ای این دارو با وزارت بهداشت انجام شده است و بزودی در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: این دارو که ۹ سال پیش توسط شرکت نوونوردیسک کشور دانمارک تولید شده است جدیدترین دارویی است که وارد ایران شده و در دسترس همه بیماران قرار گرفته است.

مستوفی در پاسخ به سئوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا برای واردات این دارو از کشور دانمارک با محدودیت تحریم مواجه نبوده ایم؟ گفت: از لحاظ واردات این دارو هیچ مشکلی نداشتیم و موضوع تحریم تاثیری بر واردات آن نداشته است.

وی اظهار کرد: هم اینک این دارو به مدت دو سال وارد ایران شده و در تمام داروخانه ها یافت می شود و در اختیار بیماران قراردارد.

دبیر اجرایی همایش تاکید کرد: این دارو بصورت تزریقی مصرف می شود و در حال حاضر قیمت هر یک واحد دارویی تزریقی  ۳۳۰ هزار تومان می باشد.

مستوفی با بیان اینکه بیماری دیابت درمان قطعی ندارد تاکید، کرد: این دارو به خوبی قند خون و دیابت بیماران را کنترل می کند.

به اعتقاد دبیر اجرایی همایش، روند درمان بیماری دیابت در کشور بهتر از ۱۰ سال گذشته شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۵/۵ میلیون نفر در ایران به دیابت مبتلا هستند که نیمی از آنها از بیماری خود خبر ندارند و در زمان غربالگری متوجه می شوند.

مستوفی درباره  گزینش پزشکان خارجی به این همایش هم نیز گفت: این افراد متخصص بر اساس مقالات برگزیده ای که در چند کشور مهم ارائه داده بودند گزینش شده اند و همگی افراد برجسته و محققی در زمینه تخصصی پزشکی هستند.

وی تاکید کرد: از نتایج این همایش و مقالات و دستاوردهای پزشکان متخصص دنیا که در زمینه دیابت کا رکرده اند و نیز تجربیان ارائه شده در این همایش در توسعه کار روند درمان دیابت در کشور استفاده خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار