X بستن تبلیغات
5. Fixed

ادامه جنگ شهری در آنکارا / بازداشت تعدادی از عوامل میدانی کودتا/ شکست کودتا در استانبول/ 17 پلیس کشته شدند + تصاویر و فیلم

نخست‌وزیر ترکیه بامداد شنبه از کودتای نظامی در این کشور خبر داد. بر اساس گزارش‌ها تانک‌ها در بزرگراه‌ها مستقر هستند. در آنکارا و استانبول مقررات منع آمد و شد برقرار است.

به گزارش مشرق، بینالی (بن علی) ایلدیریم نخست وزیر ترکیه از کودتای نظامی در این کشور خبر داد. وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان تی وی از یک شبه کودتا در ترکیه از سوی برخی عوامل ارتش خبر داد. ارتش قانون اساسی این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

آخرین اخبار از کودتای ترکیه را در ادامه دنبال کنید:

04:35 به گزارش منابع خبری، اوضاع در استانبول رو به آرامش و نیروهای کودتاچی توسط پلیس بازداشت شده‌اند. همچنین شبکه تی‌ آر تی ترکیه که پیش‌تر به کنترل ارتش درآمده بود و بیانیه ارتش را اعلام کرده بود، بار دیگر به حالت عادی بازگشته است.

ادامه جنگ شهری در آنکارا / بازداشت تعدادی از عوامل میدانی کودتا/ شکست کودتا در استانبول/ 17 پلیس کشته شدند + تصاویر و فیلم

04:30 احمد داووداغلو نخست‌وزیر سابق ترکیه در مصاحبه با الجزیره: پیش از این هم با کودتا مواجه شده بودیم اما این بار مردم در کنار حکومت ایستادند. فرماندهان ارتش اجازه ندادند این اقدام غیر قانونی به نتیجه برسد.


04:20 نخست وزیر ترکیه از احزاب مخالف دولت به دلیل عدم حمایت از کودتای نظامی تشکر کرد.

04:15 منابع خبری از بازداشت تعدادی دیگر از عوامل کودتا خبر می‌دهند. پلیس مدعی‌ است یکی از فرماندهان کودتا را نیز بازداشت کرده است.


جنگ شهری در آنکارا / بازداشت تعدادی از کودتاگران/ فرودگاه آتاتورک در تصرف هواداران اردوغان/ 17 پلیس کشته شدند + تصاویر و فیلم

04:00 صدای چند انفجار دیگر در آنکارا به گوش می‌رسد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، انفجاری در پارلمان ترکیه رخ داده است. پارلمان ترکیه یکی از محل‌های اصلی تجمع هواداران اردوغان و حزب عدالت و توسعه بوده است. بالگردهای ارتش در آنکارا همچنان اهدافی را روی زمین گلوله‌باران می‌کنند.


03:55 وزیر اطلاعات کشورمان هم ابراز امیدواری کرد صلح و آرامش به ترکیه بازگردد. به گفته آقای علوی مرزهای کشور به خوبی تحت کنترل قرار دارند.

03:40 نیروهای پلیس ترکیه تعدادی از کودتاچیان را بازداشت کردند. فیلم مربوط به بازداشت این نظامیان ارتش را در ادامه ببینید.


03:40 کیلیچداراوغلو، رهبر «حزب جمهوری‌خواه خلق» ترکیه: «ما به هیچ وجه کودتای جدید نظامی را نمی‌پذیریم. پشتیبانی از دموکراسی وظیفه همه است».

03:40 باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد تمامی طرف‌ها در ترکیه بایستی از دولتی که با رویکردهای دموکراتیک سر کار آمده حمایت کنند و خویشتن‌داری به خرج دهند. 


03:35 شبکه الجزیره از کشته‌شدن دستکم هفده نیروی پلیس در انفجارهای ترکیه خبر داده اشت.

03:35 معاون فرودگاه امام خمینی: تا اطلاع ثانوی تمام پروازها از ایران به ترکیه معلق شد.

03:35 وزارت خارجه ایران  و سفارت کشورمان در آنکارا از گردشگران ایرانی در ترکیه خواست محل اقامتشان را ترک نکنند و  به محل های پر رفت و آمد یا نمایندگی های ایران و  سایر کشورها مراجعه ننمایند.

03:30  بینالی (بن علی) ایلدیریم نخست‌وزیر ترکیه گفت فرماندهان ارتش این کشور از نیروهایشان خواسته‌اند به پادگان‌ها برگردند. فرمانده نیروی دریایی کودتا را محکوم کرد. فرمانده سپاه یکم ارتش ترکیه اعلام کرده که شماری از سرکرده‌های کودتاگران را دستگیر کرده‌اند. نخست وزیر ترکیه وعده داد کسانی که سوار جنگنده‌ها و بالگردها شده و به سوی نهادهای دولتی تیراندازی کرده‌اند، حساب این خیانت‌ها را پس خواهند داد. ما این شورش احمقانه را سرکوب خواهیم کرد.


03:20 خبرگزاری آناتولی ترکیه می‌گوید بالگردهای نظامی به سوی کاخ ریاست‌جمهوری تیراندازی کرده اند.

03:20 حیدرالعبادی نخست وزیر عراق هم در واکنش به اتفاقات ترکیه اعلام کرد کابینه عراق نشست اضطراری برگزار می‌کند.

03:15«علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به رخدادهای ترکیه، تصریح کرد: بدقت و با نگرانی وقایع ترکیه را تحت نظر داریم و بی ثباتی در این کشور را مخل امنیت و آرامش مردم می دانیم.

03:10 به گزارش خبرنگار شبکه خبر، صدای دو انفجار در آنکارا شنیده شده است. منابع خبری دیگر از انتحاری بودن یکی از این انفجارها در میان نیروهای ارتش خبر داده‌اند.


03:00 با حضور پرشمار مردم ترکیه، نیروهای ارتش از فرودگاه آتاتورک عقب‌نشینی کردند. كودتا در تركيه/ اردوغان از مردم خواست به خیابان‌ها بریزند/ تلویزیون و فرودگاه‌ها در تصرف کودتاچیان/ انتشار اولین ویدئو از اردوغان + تصاویر و فیلم03:00 پس از فراخوان اردوغان، جمعیت زیادی در استانبول و آنکارا به خیابان‌ها آمده‌اند و کنترل چند تانک و نفربر را نیز به دست گرفته‌اند. تا کنون در تیراندازی بالگردهای ارتش یک نفر کشته و چند تن دیگر از هواداران حزب عدالت و توسعه زخمی شده‌اند.

02:50 رییس گروه تحقیقات دفاعی امنیتی مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری ایران: شایعه عبور هواپیمای⁧ اردوغان⁩ از مرزهای شمال غرب و اسکورت توسط ⁧نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی⁩ را رسماً تکذیب میکنم.02:45 فتح‌الله گولن در پیامی کودتا در این کشور را محکوم کرد.

02:40 محمد جواد ظریف نسبت به بحران در ترکیه ابراز نگرانی کرد. وی در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «عمیقاً از بحران در ترکیه نگران هستم. ثبات، دموکراسی و امنیت مردم ترکیه، در درجه اول اهمیت هستند. اتحاد و شکیبایی، ضروری هستند.»

02:30 تانک‌های ارتش ترکیه پارلمان این کشور را محاصره کرده‌اند و بخشی دیگر از نیروها و یگان زرهی ارتش به سمت ساختمان جمهوری در حال حرکت هستند. هواداران حزب عدالت و توسعه نیز به خیابان‌ها آمده‌اند و در حال مقابله با تانک‌ها و نیروهای ارتش هستند.

02:15 خبرگزاری اسپوتنیک مدعی شد اردوغان از آلمان درخواست پناهندگی کرده است. این درحالی است که اولین ویدئو از اردوغان پس از کودتای ارتش منتشر شده است که از سلامتی خود خبر می‌دهد.

 ابهام در سرنوشت اردوغان

01:30 شبکه سی‌ان‌ان ترک به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که رجب طیب اردوغان در محلی امن به سر می‌برد. برخی منابع هم گزارش داده‌اند که وی برای تعطیلات به خارج از کشور رفته بوده و به هنگام کودتا در کشور نبوده است. همزمان برخی دیگر از رسانه‌ها، از فرار وی از کاخ ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند.

بنابر آخرین گزارش‌ها رجب طیب اردوغان به استانبول بازگشته و از مجامع بین‌المللی درخواست کمک کرده است. وی همچنین در تماسی اسکایپی از مردم ترکیه خواسته است به خیابان‌ها بیایند و با کودتاچیان مقابله کنند.

كودتا در تركيه/ استقرار تانک‌های ارتش در شهر/ تلویزیون و فرودگاه‌ها در تصرف کودتاچیان/ انتقال اردوغان به مکانی نامعلوم + تصاویر

01:00 نخست وزیر ترکیه با محکوم کردن کودتای نافرجام گروهی از افسران ارتشی کشورش اعلام کرد این افراد بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد. وی مردم ترکیه را به آرامش دعوت کرد و اینگونه اقدامات را علیه دموکراسی خواند.

بزرگترین پل استانبول بسته شده است و صدای گلوله در این شهر به گوش می‌رسد.

پل سلطان محمد وپل بسفر در استانبول نیز به وسله ارتش کاملا بسته شده است.

همچنین در آنکارا نیز صدای گلوله شنیده شده است و جت‌های جنگنده بر فراز این شهر به پرواز در آمده اند.

همچنین هلیکوپترهای ارتش به ساختمان اداره مرکزی ترکیه(میت) در آنکارا شلیک کرده اند.

شبکه‌های اجتماعی توئیتر، فیسبوک و یوتیوب در ترکیه فیلتر شدند.

بر اساس برخی گزارش‌ها در سرتاسر کشور ترکیه حکومت نظامی اعلام شده است. تانکها در بزرگراهها مستقر هستند و هواپیماها با ارتفاع کم بر فراز آنکارا در حال پرواز هستند.

منابع خبری از انتقال اردوغان رئیس جمهوری این کشور به مکان امن خبر می دهند. لیره ترکیه پس از کودتای نظامی در این کشور بیش از 5 درصد در مقابل دلار سقوط کرد. 

حزب عدالت و توسعه از هوادارانش خواست برای اعلام حمایت از رجب طیب اردوغان به خیابان‌ها بیایند.


همزمان خبرگزاری رویترز از انفجار در مرکز آموزش نیروهای ویژه پلیس در آنکارا خبر داده است.

در پایگاه نظامی اینجرلیک ترکیه وضعیت امنیتی حاکم شده و تمام مأموریت‌های نظامی از این پایگاه متوقف شده است.

 شبکه خبری اسکای‌نیوز گزارش داد تمامی پروازها از فرودگاه آتاتورک و به سمت این فرودگاه لغو شده است.

به گزارش المیادین، ساختمان سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه به دست کودتاچیان افتاده است.

00:30 بر اساس گزارشها تلویزیون ترکیه و فرودگاه استانبول سقوط کرد.

همچنین ارتش در بیانیه ای اعلام کرده که کشور را در اختیار گرفته است.

شبکه المیادین گزارش داد: افسران وابسته به فتح الله گولن قصد داشتند در آنکارا کودتا کنند.

رسانه های ترکیه اعلام کرد کودتاگران فرمانده ارتش ترکیه را به گروگان گرفته‌اند. خبرگزاری آناتولی گزارش داد ژنرال «هولوسی آکار» فرمانده کل ارتش ‏ترکیه‏ گروگان گرفته شده است. كودتا در تركيه/ استقرار تانک‌های ارتش در شهر/ تلویزیون و فرودگاه‌ها در تصرف کودتاچیان/ انتقال اردوغان به مکانی نامعلوم + تصاویرلیره ترکیه پس از کودتای نظامی در این کشور بیش از 5 درصد در مقابل دلار سقوط کرد. 

حزب عدالت و توسعه از هوادارانش خواست برای اعلام حمایت از رجب طیب اردوغان به خیابان‌ها بیایند.


همزمان خبرگزاری رویترز از انفجار در مرکز آموزش نیروهای ویژه پلیس در آنکارا خبر داده است.

در پایگاه نظامی اینجرلیک ترکیه وضعیت امنیتی حاکم شده و تمام مأموریت‌های نظامی از این پایگاه متوقف شده است.

 شبکه خبری اسکای‌نیوز گزارش داد تمامی پروازها از فرودگاه آتاتورک و به سمت این فرودگاه لغو شده است.

به گزارش المیادین، ساختمان سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه به دست کودتاچیان افتاده است.

در ادامه تصاویری از اوضاع کنونی ترکیه را مشاهده می‌کنید:

نخست‌وزیر ترکیه از کودتای نظامی در این کشور خبر داد
  كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس
 كودتا در تركيه/ استقرار تانک‌های ارتش در شهر/ تلویزیون و فرودگاه‌ها در تصرف کودتاچیان/ انتقال اردوغان به مکانی نامعلوم + تصاویر

حضور نظامیان ارتش در میدان تقسیم استانبول

كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس كودتا در تركيه/ تانك ها و هليكوپترهاي نظامي در پايتخت تركيه +عکس

كودتا در تركيه/ استقرار تانک‌های ارتش در شهر/ تلویزیون و فرودگاه‌ها در تصرف کودتاچیان/ انتقال اردوغان به مکانی نامعلوم +عکس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار