در ترکیه چه اتفاقاتی در جریان است؟/ آخرین خبرها از کودتای نظامی در ترکیه

بخشی از ارتش ترکیه در این کشور دست به کودتای نظامی زده است.

به گزارش اقتصادنیوز، در ساعات اولیه بامداد شنبه 26 تیرماه کودتاگران در ترکیه اعلام کردند اداره این کشور را به دست گرفته‌اند، قانون اساسی ترکیه را تعلیق کرده‌اند و این کشور را با قانون اساسی جدید اداره خواهند کرد.

در پی این اقدام ارتش ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در یک گفت‌وگوی اینترنتی از مردم این کشور خواست که با حضور در خیابان‌ها با کودتا مقابله کنند. عبدالله گل، رئیس جمهوری اسبق ترکیه، نیز از مردم خواست که به خیابان بیایند و دموکراسی را به آغوش بکشند. شبکه خبر ایران از حضور چندین هزار نفر از مردم ترکیه در خیابان و رویارویی آنها با ارتش و کودتاگران خبر می‌دهد.

گفته می‌شود تلویزیون TRT ترکیه و همچنین شبکه‌های اجتماعی مجازی در این کشور قطع شده‌اند.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در توئیتر نوشت: درباره بحران ترکیه عمیقا نگران هستم. ثبات، دموکراسی و امنیت مردم ترکیه مهمترین موضوع هستند. اتحاد و احتیاط اموری ضروری هستند.

می‌توانید گزیده‌ای از مهم‌ترین اخبار خبرگزاری‌های سی. ان. ان، رویترز، آسوشیتدپرس، بی. بی. سی و همچنین خبرگزاری‌های داخلی ایران از جریان کودتا در ترکیه را به صورت لحظه به لحظه در کانال تلگرامی اقتصادنیوز در اینجا دنبال کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار